Peşin'den Sert Açıklamalar?

Ak Parti Niğde İl Başkanı Mahmut Peşin, CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç'un Cumhurbaşkanına yaptığı hakaret sonrası çok sert bir basın açıklaması yaptı.

SİYASET 05.03.2020, 16:55 13.03.2020, 18:37
Peşin'den Sert Açıklamalar?

Ak Parti Niğde İl Başkanı Mahmut Peşin, CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç'un Cumhurbaşkanına yaptığı hakaret sonrası çok sert bir basın açıklaması yaptı.

AK Parti Niğde İl Başkanı Mahmut Peşin, CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç’un Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik yaptığı hakarete tepki göstererek: “Engin Özkoç’un bu ahlaksız sözleri siyasi eleştiri değil; apaçık bir edepsizliktir. Kendisini derhal istifaya davet ediyoruz” dedi.

Peşin parti binasında basın toplantısı düzenledi. Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir ve parti üyelerinin de katıldığı toplantıda konuşan Peşin; “CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç Türkiye Büyük Millet Meclisi çatısı altında, -burada tekrar etmeyi zul addetiğimiz sözlerle- ülkemizin birliğini-bütünlüğünü ve beraberliğini temsil eden Cumhurbaşkanımız, Başkomutanımız, Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik hakaretler savurmuştur.

Öncelikle Engin Özkoç’un Sayın Cumhurbaşkanımıza yönelik bu sözlerini misliyle kendisine iade ediyoruz. Üstüne basa basa söylüyoruz Engin Özkoç’un bu ahlaksız sözleri siyasi eleştiri değil; apaçık bir edepsizliktir. Kendisini derhal istifaya davet ediyoruz. Vatan haini kimdir? Vatan haini Türkiye’nin kiminle problemi varsa o ülkenin kucağına koşanlardır! Yurt dışında Türkiye aleyhine lobi yapanlardır! PKK’nın siyasi uzantılarıyla ortaklık yapanlardır.

17- 25 Aralık darbe girişimi sonrası FETÖ ile iş birliği yapanlardır. Darbe şakşakçılarıdır. Cumhurbaşkanımızın şerefi, onuru, haysiyeti 83 milyon vatandaşımızın, ülkemizin onuru, şerefi ve haysiyetidir. Bu hakaret sadece Cumhurbaşkanımıza değil onun temsil ettiği makama da yapılmıştır. Gözünü siyasi ve şahsi hırs bürümüş bir Grup Başkanvekili şirazeden çıkarak kin ve nefret dolu bir tavırla pervasızlık yapmıştır.

PKK-PYD’nin, Esad’ın inlerine düşen her SİHA bombası CHP’de rahatsızlığa yol açmaktadır. Bu pervasızlık, hazımsızlıktan kaynaklanmaktadır. CHP, Başkomutan Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye düşmanlarına karşı kararlı duruşunu bir türlü hazmedememektedir. Öyle anlaşılıyor ki; CHP’nin bu Grup Başkanvekili, Türkiye’yi zayıflatmak isteyen lobilerin, sinsi Esad destekçilerinin, terör yandaşlarının ve Türkiye’yi uzun zamandan beri karıştırmak isteyenlerin mayın eşekliğini yapmaktadır. Bu utanç; CHP tarihine kara bir leke olarak geçmiştir.

Son olarak şunu ifade etmek isteriz ki; 5 Grup Başkanvekili 290 milletvekili ve tüm AK Parti grubu ve İl Teşkilatı olarak bu ahlaksız sözleri söyleyen CHP Grup Başkanvekiline karşı yasal haklarımızı sonuna kadar kullanacağız ve Hukuk düzeni içerisinde kendisinden mutlaka hesap soracağız” dedi.

 

 

şifresiz beğeni satın al

Kaynak: Borunsesi.com | İlçemizin Gerçek Sesi
Yorumlar (1)
Sedat türkarslan 3 yıl önce
Teşekkür ediyorum Mahmut bey, her zaman doğru insan insan ile iş yapmak, işe heyecan ve kalite getirir, dolayısıyla engin koç gibileri vatandaş olarak kınıyorum ve siyasete, liyakatsızlık olarak görüyorum, ve bu boş gevezeliği vatandaşa da, aşılama peşindeler, akıllı kişi iş üretir, sistemi geliştirir, gereksiz kişi ise insanlarla uğraşır, CHP bu gereksizliği bu ülkede, 60 yıldır yapıyor maalesef, sonuç boş gezenin boş çırağı,