banner21

Tek Derdimiz Niğde’ye Hizmet Etmek

Niğde Gazeteciler Cemiyeti (NGC) Başkan ve yönetim kurulu üyeleri Ankara’da bir dizi ziyaret gerçekleştirdiler.N

SİYASET 05.12.2019, 16:40 05.12.2019, 16:47
Tek Derdimiz Niğde’ye Hizmet Etmek

Niğde Gazeteciler Cemiyeti (NGC) Başkan ve yönetim kurulu üyeleri Ankara’da bir dizi ziyaret gerçekleştirdiler.

Niğde Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Alpaslan Düzgün ve yönetim kurulu üyeleri Başkan Vekili Uğur Mart, Başkan Yardımcısı Kıvanç Şimşek, Başkan Yardımcısı Halil Karaaslan, Genel Sekreter Cumali Adıgüzel, Genel Sekreter Yardımcısı Kemal Işıklı, Sayman Yasin Düzgün ve Denetleme Kurulu Üyesi Dahi gedik, Ankara’da Milli Savunma Bakan Yardımcısı Alpaslan Kavaklıoğlu, Ak Parti Niğde Milletvekili Yavuz Ergun, Ak Parti Niğde Milletvekili Selim Gültekin ve MHP Mersin Milletvekili Olacay Kılavuz’u ziyaret ettiler.

ERGUN, BASINI ÖNEMSİYORUZ

Niğde Gazeteciler Cemiyeti yönetimi Ankara ziyaretleri kapsamında ilk olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Ak Parti Niğde Milletvekili Yavuz Ergun’u ziyaret etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Ak Parti Niğde Milletvekili Yavuz Ergun, yerel basının Niğde için çok önemli olduğunu ve büyük sorumluluk taşıdığını belirterek, “Yerel basın bizim için olmazsa olmaz bir konumdadır. Yerel basına büyük önem veriyoruz. Bizlerin yapacağı işlerde yerel basınımız bizlere yol göstermeli varsa bizim eksik ve hatalarımızı bizlere hatırlatmalı. Hepimizin ortak amacı Niğde’ye hizmet etmektir. Niğde’ye hizmet noktasında ilimizin menfaatleri noktasında hep birlikte çalışacağız. İlimizde yerel basınımızın güçlü olması bizleri de son derece mutlu eder. Sorunların çözümü noktasında yerel basının birlikteliğini önemsiyoruz. Niğde Gazeteciler Cemiyeti’nin yeni yönetimini kutluyor ve çalışmalarınızda başarılar diliyorum” dedi.

Ziyarette Niğde Gazeteciler Cemiyeti’nin geçmişi hakkıda bilgi veren NGC Başkanı Düzgün, geçtiğimiz haftasonu gerçekleştirilen Niğde Gazeteciler Cemiyeti Genel Kurulu’nun ardından cemiyet tarihinde ilk kez Niğde’de yayın yapan 9 gazeteden 8 gazetenin aynı çatı altında birleştiğini ve Niğde basınında birlikteliğin sağlandığını ifade etti.

NGC  Başkanı Düzgün ayrıca yerel basına verdiği desteklerden ve yerel basının sorunlarının çözümü noktasında gösterdiği gayretlerden dolayı Ak Parti Niğde Milletvekili Yavuz Ergun’a teşekkür etti.

NGC heyeti ile yakından ilgilenen Ak Parti Niğde Milletvekili Yavuz Ergun ziyaretin ardından, NGC heyetine gazi meclisi gezdirdi. Meclis ziyaretinin ardından NGC heyeti ile yemekte buluşan Ergun, yerel basınımızla bundan sonrada da sık sık bir araya gelerek görüş alışverişinde bulunacaklarını söyledi.

NGC’DEN KAVAKLIOĞLU’NA ZİYARET

Niğde Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Alpaslan Düzgün ve Yönetim Kurulu üyeleri Milli Savunma Bakan Yardımcısı Alpaslan Kavaklıoğlu’nu makamında ziyaret ettiler. Milli Savunma Bakanlığı’nda gerçekleştirilen ziyarette NGC Başkanı Alpaslan Düzgün, Niğde Gazeteciler Cemiyeti’nin tarihi ve yaptığı çalışmalar hakkında Bakan Yardımcısı Kavaklıoğlu’na bilgilendirme yaptı.

Milli Savunma Bakan Yardımcısı Alpaslan Kavaklıoğlu,  ülke genelinde olduğu  gibi Niğde’de yerel basının önemli olduğunu ve yerel basının yaşaması gerektiğini  belirterek, “Yerel basınımız son günlerde sıkıntı çekmektedir. Yerel basının sorunlarının çözümü için basının birlikteliği çok önemlidir. Niğde’de yakaladığınız bu birliktelikten dolayı sizleri tebrik ediyorum. Şahsımın görevi icabı Niğde basınımızdan biraz uzak kalmış olsakta, yerel basını  dijital ortamlardan yakından takip ediyoruz” dedi.

Niğde Gazeteciler Cemiyeti yönetim kurulu üyelerinin Niğde ve Bor’a askeri yatırımların olup olmayacağı sorusuna cevap veren Bakan Yardımcısı Kavaklıoğlu, “Biz Niğdemize kalıcı bir yatırım olması noktasında çalışıyoruz. Daha önce 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından Ankara’da bulunan bazı birliklerin taşınmasıyla ilgili bir birliğinde Bor ilçemizde bulunan levazım komutanlığınına taşınması noktasında girişimlerimiz oldu fakat fiziki alanın yetersizliği dolayısıyla bu gerçekleşmedi. Bu konuda biraz şansızlık yaşıyoruz diyebiliriz. Fakat şimdi açıklamak istemediğim bir yatırımı Bor ilçesine kazandırmak adına çalışmalarımız devam ediyor. Bu yatırım sadece Bor ilçesinde olacak bir yatırım. İnşallah bu yatırım kesinleştiğinde sizlerle paylaşacağız” dedi.

Milli Savunma Bakan Yardımcısı Kavaklıoğlu ziyarette ayrıca Niğde Gazeteciler Cemiyeti’nin yeni yönetim kurulunu tebrik ederek çalışmalarında başarılar diledi.

Niğde Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Alpaslan Düzgün, Milli Savunma Bakan Yardımcısı Alpaslan Kavaklıoğlu’na göstermiş olduğu ilgi ve alakadan dolayı teşekkür ederek, “Bir hemşerimiz olarak sizlerin bu makamlarda olması, bu makamlarda ülkemize hizmet etmeniz bizlere gurur vermektedir. Şahsım ve yönetim kuruluma göstermiş olduğnuuz ilgi ve alakadan dolayı teşekkür eteriz” dedi.

GÜLTEKİN, ORTAK HEDEFİMİZ NİĞDE

Niğde Gazeteciler Cemyiyeti yönetimi Ak Parti Niğde Milletvekili Selim Gültekin’i TBMM’de ziyaret etti. Ziyaretten duyduğu memuniyeti dile getiren Ak Parti Niğde Milletvekili Selim Gültekin, basının önemine vurgu yaparak, “Yerel basın bir ilin en önemli unsurlarından biridir. Bizler milletvekili olarak Niğde’mize hizmet noktasında büyük çaba gösteriyoruz. Niğdemize neler yapabiliriz noktasında sizlere de büyük görevler düşmektedir. Bu noktada yerel basın olarak bizlere vereceğiniz destek bizler için çok önemlidir. Niğde’nin ilk basın meslek dayanışma derneği olan Niğde Gazeteciler Cemiyeti’nin yeni yönetimini kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum dedi.

Niğde Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Alpaslan Düzgün ve yönetim kurulu üyeleri Ak Parti Niğde Milletvekili Selim Gültekin’e göstermiş olduğu ilgi ve alakadan dolayı teşekkür ettiler.

KILAVUZ, KALBİM NİĞDE İÇİN ATIYOR

Niğde Gazeteciler Cemiyeti heyeti Ankara ziyaretleri kapsamında son olarak  hemşerimiz MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz’u ziyaret etti.  TBMM’de gerçekleştirilen ziyarette MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Hemşerilerimi burada ağırlamaktan son derece mutluyum. Benim kalbim doğup büyüdüğüm memleketim vatanım içinde vatanım olan Niğde için atıyor. Evet ben Mersin milletvekiliyim fakat memleketim Niğde için de elimden geldiği kadar çalışmalar yürütüyorum. Niğde’ye karşı ahde vefam hiçbir zaman bitmeyecek. Tabiki Mersin’de benim için ayrı bir önemi var. Mersin halkı beni milletvekili yaptı, onlarada bitmeyecek bir minnettarlığım var. Niğde’nin bir çocuğu olarak, içinizden biri olarak bu kapı sizlere her zaman açık olacak. Ziyaretinizden dolayı çok teşekkür ediyorum Niğde’me sevgi ve selamlarımı gönderiyorum. Niğde Gazeteciler Cemiyeti’nin yeni yönetimini tebrik ediyor, çalışmalarınızda başarılar diliyorum” dedi.

MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz’a göstermiş olduğu yakın ilgi ve alakadan dolayı teşekkür eden NGC Başkanı Alpaslan Düzgün, “Sayın Vekilimiz her ne kadar Mersin milletvekili olsada bizler onu Niğde Milletvekili olarak kabul ediyoruz. Niğdemizin çocuklarının, Niğdemizin yetiştirdiği değerlerin bu makamlarda olması bizlere her zaman gurur vermiştir” dedi.

TEK DERDİMİZ NİĞDE

Niğde Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Alpaslan Düzgün, yaptıkları olağan genel kurulun ardından yönetim kurulu üyeleri ile birlikte  Milli Savunma Bakan Yardımcısı Alpaslan Kavaklıoğlu, Ak Parti Niğde Milletvekili Yavuz Ergun, Ak Parti Niğde Milletvekili Selim Gültekin ve MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz’u ziyaret ettiklerini belirterek, “Niğde Gazeteciler Cemiyeti olarak Niğde yerel basınında tarihi bir birliktelik oluşturduk. Niğde’de yayın yapan 9 gazetemizden sekiz tanesi Niğde Gazeteciler Cemiyeti çatısı altında birleşti. Hem basınımızın sorunlarını çözmek hemde Niğdemize hizmet etmek amacıyla oluşturuduğmuz bu birliktelik ile gerçekleştirdiğimiz ziyaretlerimizde, Niğdemize hizmet etmek için çaba gösteren çalışan seçilmişlerimize, bürokratlarımıza ve tüm kamuoyuna ortak hedefimizin Niğde olduğu mesajını ilererek, Cemiyet Olarak Niğde için yapılması gereken her noktada elimizi taşın altına sokacağımızın mesajını ilettik” dedi.Kaynak: Borunsesi.com | İlçemizin Gerçek Sesi
Yorumlar (0)