banner21

Niğde'de Görev Yapan Yasemin Adar Dünya Şampiyonu Oldu

Niğde'nin Kiledere köyü Şehit Bülent Tunçbilek Ortaokulunda Beden Eğitimi Öğretmeni olan Yasemin ADAR 75 kiloda Dünya Güreş Şampiyonu oldu.

SPOR 24.08.2017, 17:34 24.08.2017, 17:35
Niğde'de Görev Yapan Yasemin Adar Dünya Şampiyonu Oldu

Niğde'nin Kiledere köyü Şehit Bülent Tunçbilek Ortaokulunda Beden Eğitimi Öğretmeni olan Yasemin ADAR 75 kiloda Dünya Güreş Şampiyonu oldu.

Niğde'de iki yıldır Kiledere köyü Şehit Bülent Tunçbilek Ortaokulunda Beden Eğitimi Öğretmenliği yapan Adar, antreman yoğunluğundan dolayı Edirne'ye geçici olarak görevlendirilmişti.

Geçtiğimiz akşam Fransa'nın başkenti Paris'te düzenlenen organizasyonda adını finale yazdırarak, dünya şampiyonalarında finale çıkan ilk Türk kadın güreşçi olan Yasemin Adar, Belaruslu rakibi Marzaliuk ile altın madalya mücadelesi verdi.

KADINLARDA İLK KEZ ŞAMPİYON ÇIKTI

Karşılaşmaya iyi başlayan ve 2-0 öne geçen milli güreşçi, daha sonra rakibinin 4 puanına engel olamadı. Mücadelede 4-2 gerideyken 2 puan kazanan Yasemin, Belaruslu sporcunun antrenörünün itirazının reddedilmesiyle 1 puan daha aldı ve maçı 5-4 galip tamamladı.
Altın madalyaya uzanan Yasemin, Türkiye'nin kadınlarda dünya şampiyonluğu sevinci yaşayan ilk güreşçisi oldu.

İstiklal Marşı'nın okunduğu sırada Yasemin Adar ile Yakşi'nin gözyaşlarını tutamadığı görüldü.

EVLİLİK TEKLİFİ ALDI

Yasemin Adar, final müsabakasını kazanmasının ardından minderde evlilik teklifi aldı.
Karşılaşmanın bitiminden sonra Türk bayrağı ile salonda tur atan milli güreşçi, daha sonra büyük bir sürpriz yaşadı. Mindere çiçek ve yüzükle çıkan Erdem Yiğit, diz çökerek Yasemin Adar'a evlilik teklifinde bulundu. Teklifi kabul ettiği görülen milli güreşçi, yüzüğü parmağına takarak Erdem Yiğit'e sarıldı.

Yasemin Adar'ı Niğde'mize ve ülkemize yaşattığı bu gururdan dolayı kendisini kutluyor başarılarının devamını diliyoruz.

 

Kaynak: Borunsesi.com | İlçemizin Gerçek Sesi
Yorumlar (0)