Yapılacak spor tesislerinin protokolü imzalandı

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Niğde'ye gençlik ve spor yatırımı kapsamında yapılacak tesislerin protokolü imzalandı.

SPOR 06.05.2021, 17:06 10.11.2021, 13:52
Yapılacak spor tesislerinin protokolü imzalandı

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Niğde'ye gençlik ve spor yatırımı kapsamında yapılacak tesislerin protokolü imzalandı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı merkez binasında gerçekleştirilen protokol imza töreninde Gençlik ve Spor Bakanımız Sn. Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu; Valimiz Sn. Yılmaz Şimşek, AK Parti Niğde Milletvekilleri Yavuz Ergun ve Selim Gültekin, Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, İl Genel Meclis Başkanı Nusret Teksin, AK Parti İl Başkanı Ömer Kılıç ile ilçe belediye başkanlarından oluşan Niğde heyetini kabul ettiler.

İmza töreninde konuşan Gençlik ve Spor Bakanımız Sn. Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu; Niğde için önemli bir gün yaşandığını anlatarak, "Niğde'nin birbirinden değerli ilçeleri, mahalleleri, köyleri, kadınları, gençleri için bir araya geldik. Bu protokolle Niğde'mizi gençlik ve spor anlamında daha yukarılara taşıyacağız. Hizmet siyasetiyle halkımızı, milletimizi efendi gören, tüm imkanları milletin hizmetkarı olarak gören bir anlayıştayız." dedi.

Gençliğin hem bugünlerin hem de yarınların umudu olduğunu vurgulayan Gençlik ve Spor Bakanımız Sn. Kasapoğlu, sözlerine şu şekilde devam etti;

Deneme Bonusu

"Niğde, her alanda olduğu gibi gençlik ve spor alanında da Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde 19 yıldır bir devrimi yaşıyor. Yurtlarının kapasitesi 10 bini geçti. Spor tesisleri, salonları, havuzları, gençlik merkezleri... Hamdolsun bir devrimi hep birlikte yaşadık. Sayın Cumhurbaşkanımızın güçlü önderliğiyle bunları yaşadık. Bu çıtayı birlikte yukarı taşıyacağız. Beraberlik ruhuyla hem gençlerimiz hem de sporcularımız için çıtayı daha da yukarı taşıyacağız."

Spor branşlarının hepsinde iddialı olduklarını belirten Bakanımız Sn. Kasapoğlu, "Daha dün sporcu dahi bulamadığımız branşlarda şimdi şanlı bayrağımızı dünyada dalgalandıran sporcularımız var. Nisan ayını madalyalarla dolu geride bıraktık. Bunlar hep öncü başarılar. Her geçen gün çıtayı yukarı taşıyoruz. Olimpiyatlar, Avrupa Şampiyonası, pek çok uluslararası müsabakada gençlerimiz bizi gururlandıracak. İddiamız, amacımız büyük. Büyük hedeflerin, ideallerin temsilcileriyiz. Önümüze ne engel çıkarırlarsa çıkarsınlar bizi yarınlara yürüdüğümüz yoldan döndüremeyecekler, başaramayacaklar." ifadelerini kullandı.

Türkiye'nin en genç, en modern stadının ihalesi 10 Mayıs’ta

Niğde'de şehrin merkezindeki 5 Şubat Spor Salonu'nu yeniden inşa edeceklerini aktaran Gençlik ve Spor Bakanımız Sn.  Kasapoğlu, "Bu salon, çok amaçlı modern haliyle Niğde'mize 7/24 hizmet edecek. Tüm Niğde halkı için hayırlı uğurlu olsun. Niğde Stadımız, Türkiye'nin en genç, en modern stadı olacak. İnşallah 10 Mayıs Pazartesi günü ihalesini gerçekleştireceğiz. Bu bizim için ayrı bir heyecan. Türkiye'nin dört bir yanını tesislerle donattık. UEFA'nın ifadesiyle, son 10 yılda en güçlü stat projelerini Türkiye yaptı. Bu projeler gençlerimiz, kadınlarımız için. Bu tesisleri, kadınıyla genciyle yaşlısıyla gece günüz kullanılabilecek tesisler olarak faaliyete geçireceğiz." diye konuştu.

Basketbolda da iddialı olduklarının altını çizen ve Anadolu Efes'in THY Avrupa Ligi'nde Dörtlü Finale kaldığını hatırlatan Gençlik ve Spor Bakanımız Kasapoğlu, "Anadolu Efes de inanıyoruz ki bize Fenerbahçe gibi şampiyonluğu yaşatacak. Yeni dev adamlar yetiştireceğiz. Niğde'mizden de yetiştireceğiz. Pandemi biter bitmez basketbol seferberliğimizle Niğdeli gençlerimizi turnuvalarımıza bekliyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

Gençlik ve Spor Bakanımız Sn. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, sözlerini şöyle tamamladı:

"Bu tesislerimizin hızlı bir şekilde tamamlanması noktasında tüm gayretlerimizi seferber edeceğiz. Gerek bu hizmetlerimizle gerekse bundan sonra ne gerekiyorsa 'İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır' felsefesiyle milletimize hizmetkar olmaya devam edeceğiz."

Törende konuşan Valimiz Sn. Yılmaz Şimşek ise; “Devletimizin ve hükümetimizin spora ve gençlerimizin sağlıklı bir fert olarak yetişmesine, 7 den 70 herkesin sporla buluşmasına vermiş olduğu önem ülkemizin en ücra köşesine kadar yapılan yatırımlarla bariz bir şekilde görülmektedir” dedi.

Bunun en güzel örneğinin Niğde’ye yapılan ve yapılması planlanan yatırımlar olduğunun altını çizen Valimiz Sn. Yılmaz Şimşek, “İlimizde 2002 yılından sonra sportif tesisler anlamında büyük bir atılım yaşanmış ve ilimize bir çok tesis kazandırılmıştır. Olimpik yüzme havuzu, uluslararası standartlara sahip 2500 kişilik Merkez Spor Salonu, 9 adet öğrenci yurdu bunlardan sadece bir kaçıdır.

İl Merkezinde ve ilçelerimizde 2002 yılında 10 tesis varken bugün bu sayı 43 tesise yükselmiştir. Aynı şekilde ilimizde 4.250 öğrenci kapasiteli sadece  3 yurt varken, 2021 yılı itibarıyla yurt sayımız 9’a öğrenci kapasitesi de 10.350’ye çıkmıştır.

Tüm bu çalışmalar ve tesisleşmeler beraberinde başarıyı getirmiş ve lisanslı sporcu sayımız 28.938’e ulaşmıştır. Bunun yanında, Uluslararası Müsabakalarda 5 Altın madalya, 4 Gümüş madalya, 5 Bronz madalya ile başarı grafiğinde hızlı bir yükseliş gerçekleşmiştir.

Bakanlığımızın Yüzme Bilmeyen Kalmasın  projesi kapsamında 4040 kişiye ulaşılmış ve yüzme öğretilmiştir.

Bugün imzalayacağımız protokol ile ilimize  aralarında 7500 kişilik modern stadyumun olduğu 20 eser daha kazandırılacaktır. Hiç şüphesiz bu tesisler ile ilimizdeki sportif başarılara yenileri eklenecektir.

Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde Sayın Bakanımızın destekleri ile yapılacak bu yeni yatırımlar sayesinde milli ve manevi değerlerine bağlı, sağlıklı gençlerimiz çok daha güzel yarınlara kendilerine güvenerek, geleceğe emin adımlarla hazırlanacaklardır.

Elbette , Bizler de, İlin yöneticileri olarak sizlerin verdiği bu desteklerle her zaman daha iyisini yapmak için aşk ve şevkle çalışacağız.

Sözlerime burada son verirken,  bir kez daha ilimiz adına, gençlerimiz adına başta Sn. Cumhurbaşkanımız olmak üzere, Sayın Bakanımıza ve değerli teşkilatına Niğdeliler  adına şükranlarımı sunuyorum” ifadelerine yer verdi.

Haber Merkezi

Kaynak: Borunsesi.com | İlçemizin Gerçek Sesi
Yorumlar (0)