20.12.2016, 10:37

Teröre Karşı; Tek Yumruk!

İçerisinde en ufak bir iman, en ufak bir vicdan parçası bulunmayan, merhametsiz, zalim bölücüler bir kez daha karşımıza çıkmaya cesaret edemeden; kalleşce, haince, gaddarca sırtımızdan vurdular.

Maçka Parkı’nda vuku bulan hain saldırıda kahraman yiğitlerimiz şehit edildi, insanlarımız katledildi, aziz vatanımız içerisinde huzursuzluk çıkması emelde olan hayasızlar yüreklerimizi yaktı. Toplum olarak teröre ve törörizme karşı dik durmaktan taviz vermemeli, dökülen kanların yerde bırakılmaması inancını terk etmemeli, bir insanlık suçu olan teröre karşı iri olmalı, diri olmalıyız. Terörizmin bu ülkede esas amacına ulaşamayacağı, ülkemizi yenilgiye uğratamayacağı şuurunu bir an olsun terk etmemeliyiz. Daha evvel ki yazılarımda kaleme aldığım önemli bir husus var ki ülkemiz üzerine hain hesaplar kol gezmekte, Türkiye birçok yerde varlığını ispatlar mahiyette çabalamakta ve mücadele etmekte, hainlerin salmak istedikleri algının milletimiz üzerinde bekledikleri karşılığı bulmayacağına inancım tam zira ülkemiz her türlü hayasız plan ve girişimi göğüsleyip yerle bir edecek güçtedir, hainleri ard arda yeni bir eyleme sürükleyen ve sürekli engellemek çabasında yeni kalkışmalarda bulunduğu hususta bundan başkası değildir.

Ülkemizde oluşturmak istedikleri ortamı bir türlü bulamayanlar bir kez daha karşısında tek ses olmuş Türkiye’ye şahit oldular, hain saldırının vuku bulduğu gün yıllar yılı birbirleri ile hüsumet içerisinde olan Bursaspor ve Beşiktaş taraftarlarının “aramız bozuk, kanımız değil; teröre ve terörizme karşı tek renk, tek yüreğiz” mesajı yapılan hainliğe karşı en güzel tutum örneklerinden birisiydi. Bizler ancak; milli birlik ve dayanışma bağlarını her yeni gün daha da sağlamlaştırarak tüm şer cephelerine karşı galip olacağız bunu asla unutmayalım. Sadece vuku bulan bir olay ile değil terör ve terörizmi ne zaman zihnimde ansam aklıma merhum Prof. Dr. Oktay Sinanoğlu’nun mükemmel yorumu gelir; 

“Cahilim” dersin, öğretmeni şehit edersin!
“Hastayım” dersin, doktoru şehit edersin!
“Yolumuz yok” dersin, mühendisi şehit edersin!
Resmi dilini, bile öğrenmeye tenezzül etmediğin devletten iş beklersin!
“Fakirim” dersin ama inatla çoğalıp virüsleri bile kıskandırırsın!
“Fakirim” dersin, aşiret düğününde görgüsüzlüğün dibine vurursun!
“Anadilde eğitim” dersin, açılan kurslara katılmazsın!
Ben elektrik parası öderken, sen kaçak kullanırsın, senin kaçağının parasını da bana ödetirsin!
“Sıkıntın varsa gel savaşalım” deriz, “Aaa, pis faşist” dersin!
Arkamızı döndüğümüzde pusu kurarsın!
Devletten çocuk başına para istersin, sonra o çocukları devlete düşman edersin!
ALLAH, DÜŞMANIN BİLE MERTİNİ NASİP ETSİN!”

Şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet diliyor, yaralılarımıza acil şifalar diliyor bu hain saldırının ateşi bağrına düşen tüm milletimize sabır, metanet ve başsağlığı diliyorum.

Saygılarımla.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yayın politikamızdan memnun musunuz?
Yayın politikamızdan memnun musunuz?