banner21

09.08.2016, 12:13

Tohum Savaş, Hasat Barış

Aziz vatanımız; cumhuriyet tarihinden bu yana pek çok hain girişime ve oyuna şahit oldu, halen de olmakta. Kahraman milletimiz bir çok hadiseye, felakete tarih boyunca göğüs gerdi, birçok müsibetin kazanan tarafı oldu, her felaketin sonunda kaybeden hainler olurken, yüce Türk milleti şanlı varlığından asla taviz vermeksizin gazi oldu, şehit oldu ama teslim olmadı, hainlere karşı kazanan oldu.

15 Temmuz’da ülkemize, hain yapılaşma tarafından “nankörlük ve sinsi kokan” bir girişimde bulunuldu, milli iradeyi hazmedemeyen hainler milletin iradesine çarptı, yüce Türk milletinin basiret ve azmi ile bozguna uğratıldı. Yüce Türk milleti korkmadan ve yılmadan vatan için direndi; zalimleri dağıttı, hain emelin tüm işbirlikçileri yanılttı. Millet; sahibi olduğu aziz vatanın gece gündüz demeden nöbetine durdu, işbirlikçilere müsaade vermedi. 

DEMOKRASİ VE ŞEHİTLER MİTİNGİ; BİR OLMANIN İRİ VE DİRİ OLMANIN ADIDIR, MİLLİ BASİRETİN TAÇLANDIRILDIĞI GÜNDÜR.
15 Temmuz itibari ile demokrasi nöbetinde olan millet sahibi olduğu aziz vatanın hakkını ve hukukunu en iyi şekilde savunmuş, ne paha olursa olsun sarsılmayacak olan iradeyi en iyi şekilde sergilemiştir. 7 Ağustos “Demokrasi ve Şehitler Mitingi” ise 15 Temmuz’dan itibaren süregelen ve milli basiretin taçlandırıldığı gün olmuştur. Millet hainlere, zalimlere karşı aynı safta durmuştur. Milyonlar tek bir ağızdan, bir ve beraber olarak, azimle, kararlılıkla o meydandan tüm dünyaya “mazluma güven, hainlere korku” haykırmıştır.  Yüce milletimiz birlik içerisinde; aziz vatanımız için Yenikapı’da “yeni bir tarih ve talih kapısı” açmıştır. Güç tescil edilmiş, milli birlik sağlanmış, bölücü hainler püskürtülmüş ve oldukları yerlerde adeta yerin dibine gömülmüştür.

Birlik ve beraberlik şuuru ile, tescil edilen şanlı Türk milletinin gücü dahlinde evvel Allah’ın izni ile millet tarih arenasında hep olduğu gibi gazi olur, şehit olur ama asla teslim olmaz, kaybeden olmaz, kazanan ve zafer sahibi olur. 15 Temmuz’da kin, nefret, nifak ve savaş tohumu ekenler, milletin birlik, beraberlik, zafer ve barış hasatı ile derdest edilmiştir.

Son olarak; gururla ve yüksek sesle; “Ne mutlu Türk’üm diyene.”
Yorumlar (1)
İbrahim Aydın 6 yıl önce
helal olsun agzınıza yüreğinize sağlık
Günün Anketi Tümü
Yayın politikamızdan memnun musunuz?
Yayın politikamızdan memnun musunuz?