Basın Hizmet Ödülleri Açıklandı

Ayhan Şahenk Vakfı Genel Müdürü Zafer Nuri Eraslan Basın Hizmet Ödününe layık görüldü

ULUSAL GÜNDEM 22.12.2020, 15:52 22.12.2020, 15:53
Basın Hizmet Ödülleri Açıklandı


Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin bu yılki Basın Hizmet Ödülleri sahiplerini buldu.

70 yaşından gün alan ve 50 yılı aşkın süre basına hizmet veren gazeteciler arasında yapılan seçim sonunda 37 yıldır verilen “Basın Hizmet ödülü“ ne bu yıl,

Ayhan Şahenk Vakfı Genel Müdürü Zafer Nuri Eraslan da layık bulundu.

1945 yılında Çorlu’da doğan Zafer Nuri Eraslan, İlk, orta ve lise eğitimini Ankara’da tamamladı. Ankara Üniversitesi DTCF Tiyatro Bölümünden mezun oldu.

Gazetecilik mesleğine 1970 yılında TRT Ankara Radyosu’nda başlayan Zafer Nuri Eraslan, TRT İstanbul Radyosu ve TRT İstanbul Televizyonu Müdürlüğü, Kanal D Genel Müdürlüğü ve NTV Yönetim Kurulu üyeliği görevlerinde bulundu.

Anadolu Üniversitesinde öğretim görevlisi olarak açıköğretim yayınlarını başlatan ekip içinde yer aldı, Fakültenin örgün bölümlerinde Radyo ve Televizyon yayıncılığı dersleri verdi.

Almanya’da NDR, WDR ve DLF yayın kuruluşlarının radyo ve televizyon çalışmalarına katıldı. TRT’yi uluslararası toplantılarda temsil etti.

1992 yılında “ Yılın Bürokratı “ ödülünü kazanan ve TRT Yayınları arasında basılı bir kitap çalışması olan Eraslan sürekli basın kartı sahibidir.

1994 yılında Doğuş Grubuna katılan Zafer Nuri Eraslan, 1995 yılından beri Ayhan Şahenk Vakfı’nın Genel Müdürü olarak Niğdelilere hizmet veriyor.

Kaynak: Borunsesi.com | İlçemizin Gerçek Sesi
Yorumlar (0)