İmam Hatiplilerden Suç Duyurusu

Haliç Üniversitesi Öğretim Üyesi Erol Mütercimler katıldığı bir canlı yayında İmam Hatip mezunlarına ettiği hakaretten sonra Niğde İmam Hatip Lisesi mezunlarından oluşan grup, Erol Mütercimler hakkında Niğde Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundular.

ULUSAL GÜNDEM 09.09.2020, 15:29 09.09.2020, 15:29
İmam Hatiplilerden Suç Duyurusu


Haliç Üniversitesi Öğretim Üyesi Erol Mütercimler katıldığı bir canlı yayında İmam Hatip mezunlarına ettiği hakaretten sonra Niğde İmam Hatip Lisesi mezunlarından oluşan grup,  Erol Mütercimler hakkında Niğde Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundular.

Suç duyurusu ile ilgili Niğde Adliyesi önünde açıklamada bulunan Niğde İmam Hatip mezunlarından olan Ak Parti Niğde İl Başkanı Peşin, “İmam Hatip okulları, kurulduğu günden itibaren günümüze kadar Türkiye için çalışan, uğraşan ve emek veren nesiller yetiştirmiştir” dedi.

Zihniyeti belli olmayan Erol Mütercimleri şiddetle kınıyorum diyen Başkan Mahmut Peşin, “İmam Hatipler Ülkemizin ahlakı ve vicdanıdır, milletimiz imanıyla, cesaretiyle bu günlere gelmiş zaferler kazanmıştır. Mezunu olmaktan gurur duyduğum İmam Hatip Liseleri ile ilgili hakaretlerde bulunan sözlerinin arkasında zihniyetini belli eden Erol Mütercimleri şiddetle kınıyor.  İmam Hatip Okulları üzerinden halkımızın benimsediği dini değerleri alenen aşağılama, kamu barışını bozmaya teşebbüs, halkı kin ve düşmanlığa sevk etmesi nedeni ile şahıs hakkında bizzat ben, Önder Başkanımız Salih Yaşar, STK Başkanları, İmam Hatip Lisesinden mezun olmuş arkadaşlarımız ile her birimiz ferdi olarak Niğde Cumhuriyet Başsavcılığına dava dilekçelerimizi sunduk. Yasal işlemleri başlatmış olup, yakın takipçisi olacağız."diyerek sözlerini tamamladı.

Kaynak: Borunsesi.com | İlçemizin Gerçek Sesi
Yorumlar (0)