Niğde Tek Ses Oldu

Niğde’de faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları İdlib’de yaşanan hain saldırı sonucunda şehit olan askerlerimizi anmak ve devletimize destek olmak amacıyla basın toplantısı düzenlediler.

ULUSAL GÜNDEM 02.03.2020, 16:56 02.03.2020, 16:58
Niğde Tek Ses Oldu

Niğde’de faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları İdlib’de yaşanan hain saldırı sonucunda şehit olan askerlerimizi anmak ve devletimize destek olmak amacıyla basın toplantısı düzenlediler.

Niğde Ticaret ve Sanayi Odası’nda (NİTSO) düzenlen toplantıda tüm Sivil Topluk Kuruluşları adına basın açıklamasını Niğde Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şevket Katırcıoğlu yaptı.

NİTSO Başkanı Şevket Katırcıoğlu tüm STK’lar adına yaptığı basın açıklamasında, “Şu an 81 İl’de Türkiye’nin önde gelen 30’a yakın meslek örgütü, sendika konfederasyonu ve sivil toplum kuruluşu, hep birlikte bu açıklamayı yapıyoruz. Bizler, her kritik dönemde milletimizin ve devletimizin yanında durduk. Üstlendiğimiz sorumluluğun hakkını vererek hareket ettik. Bugün de, İdlib’te gerçekleşen hain saldırıya ilişkin, ortak tepkimizi gösteriyoruz. Öncelikle vatanın huzuru, güvenliği ve mazlumları müdafaa etmek üzere üstlendikleri görevde şehit olan tüm kahraman askerlerimizin ruhları şad olsun

Rabbim şehitlerimizin mekânını cennet, eylesin. Yakınlarına sabır ve metanet, yaralılarımıza acil şifalar nasip eylesin. Milletimizin başı sağ olsun.

Askerlerimiz İdlib’de, hem ülke sınırlarımızı ve hem de mazlumları korumaktaydı. Zira Suriye’de yaşanan zulümlere, yüzbinlerce sivilin zalimce katledilmesine, milyonların evinden, toprağından sürülmesine, dünya sessiz kaldı. Türkiye’nin barış ve huzur odaklı çabalarıysa, ne yazık ki, pek çok ülkede karşılık görmedi.

Buradan tekrar sesleniyoruz. Karşımızda, insanlıktan nasibini almamış, tüm ahlaki, insani ve dini değerleri hiçe sayan, kendi yurttaşlarını bile topraklarından eden, canlarına kasteden, zihniyete sahip bir rejim bulunuyor. Suriye’yi her geçen gün daha da ağır bir yıkıma sürüklüyor. İşte rejim güçleri son olarak da, yapılan anlaşmalara uymayarak, askerlerimizi kalleşçe pusuya düşürdü. Bu saldırı, asla kabul edilemez.

Dolayısıyla, masum insanları katleden ve ülkemizin güvenliğine de açık tehdit oluşturan bu rejim unsurlarına karşı sessiz kalmamız beklenemez. Tarihi ve kültürel bağlarımız bulunan, rejimin zulmünden kaçan Suriyeli kardeşlerimizin yaşama hakkını korumak tarihi, insanı ve vicdani sorumluluğumuzdur.

Türk Devleti ve Ordusu, bugüne kadar, Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı ve Barış Pınarı harekâtıyla terör örgütlerine ve destekçilerine gereken cevabı en güçlü şekilde vermiştir. Elbette bu acımasız saldırının sahipleri bunun bedelini ödeyecektir. “Bahar Kalkanı” harekâtıyla da bu bedeli ödemeye de başlamışlardır. Şunu da herkes bilsin ki, biz, her türlü zorluğu aşmasını bilen bir milletiz. Mevzubahis vatan olunca, tüm siyasi ve fikri ayrılıkları bir tarafta bırakırız. İşte şimdi de birlik ve beraberlik içinde hareket ediyor, sabır ve dayanışma gösteriyoruz. Ülkemizin menfaatlerini her şeyin üstünde tutuyoruz. Bugün her zamankinden daha güçlü şekilde biriz, bütünüz ve birlikteyiz.

Türkiye’nin tüm kesimlerini temsil eden Mesleki ve Sivil Toplum Örgütleri olarak, bayrağımızın altında kenetlendik. Katil rejime karşı kararlı şekilde mücadele eden devletimizin ve kahraman ordumuzun yanındayız. Alınacak her kararın, atılacak her adımın arkasındayız. Cenabı Hak ülkemizi korusun, milletimizin birliğini ve dirliğini muhafaza etsin, ordumuzu muzaffer kılsın” dedi.

İl Niğde Ticaret ve Sanayi Odasında gerçekleştirilen basın toplantısına Niğde Ticaret ve Sanayi (NİTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Şevket Katırcıoğlu, NİTSO Meclis Başkanı Serdar Ecemiş  Niğde Ticaret Borsası (NTB) Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Uyanık, Bor Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Eriç, Niğde Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Alim Yeşil,  Niğde Ziraat Odası Başkanı Veli Kenar, Niğde Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası Başkan Vekili Metin Erol, Niğde Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Mustafa Altunbaş, 53 Bölge Niğde Eczacılar Odası Başkanı Nihat Öztürk, Niğde Veteriner Hekimler Odası Başkanı Hamza Demir, Niğde TÜMSİAD Şube Başkanı Gülali Yıldırım, Niğde MÜSİAD İl Temsilcisi Mücahit Umucu, Niğde Ticaret Borsası Meclis Başkanı Haluk Çakmak, Bor Tso Meclis Başkanı Nihat Tarım, NiTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Suna Tuğrul, TOBB Niğde Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Ömer Yaka, HAK-İŞ İl Başkanı Gökhan Demircioğlu, MEMUR_SEN İl Temsilcisi Hasan Orhan, TÜRK-İŞ İl Temsilcisi Barış Aydoğan, KAMU-SEN İl Temsilcisi Adnan Özer katıldılar.

Basın açıklamsanın ardından STK temsilcileri Niğde İl Jandarma Komutanı J.Kd. Albay Garip Gümüş’e taziye ziyaretinde bulundular.

Kaynak: Borunsesi.com | İlçemizin Gerçek Sesi
Yorumlar (0)