30.07.2016, 13:58

Yeni Sezon, Yeni Heyecan

Şehrimizin profesyonel liglerde ki tek ekibi Niğde Belediyespor’umuz uzun yıllar aradan sonra 2. Ligde mücadele etmek üzere yeni sezona start verecek. 

Niğde Belediyespor son yıllarını değerlendirecek olursak mevcut yönetim ile idaresel olarak son yapılaşmasının ve değişiminin ardından tüm şehri futbol anlamında büyük bir gelişime şahitlik ettirdi. 

TFF Spor Toto 2. Lig Kırmızı Grup’ta mücadele edecek olan lacivert-kırmızılı ekibimiz samimi fikrim sorulacak olursa kırmızı ve beyaz olmak üzere iki gruptan oluşan ligde daha güçlü takımlardan oluşan grupta mücadele edecek. 

Dilerseniz grupta ki takımlara değerlendirelim; öncelikle değinerek itibarlarının hakkını vermek istediğim Türk fut-bolunun asırlık iki çınar takımı Niğde Belediyespor ile aynı gruğta mücadele edecekler, bunlar Karşıyaka ve Ankaragücü. Gerek taraftarı, gerek tarihi dokuları gerekse yeni sezona yaptıkları hazırlıkları ile grubun en büyük potansiyele sahip takımlarından. 

1461 Trabzonspor son yılların asansör takım görüntüsü sergilemiş ekiplerinden öyle ki son 3 yılda 2 kez 2. Lige düştüler 1 kez 1.lige yükseldiler 18 takımdan oluşan grubu ilk 9 ve ikinci 9 olarak iki aşamalı değerlendirecek olursak 14-61 Trabzonspor mevcut durumu ile ilk 9’un içinde olabilecek potansiyele sahip bir ekip. 

Geçtiğimiz sezondan yakın tanıdığımız bir ekip daha var Kastamonuspor, geçtiğimiz yıl oynadıkları futbol ile 3. Lige fazla bir ekip olduklarını tüm futbol otoritelerince gösterdiler bu yıl da 1461 Trabzonspor’a yaptığım değerlendirmeden farksız olarak ligin ilk 9’unun içinde olacaklarından hiç şüphem yok, diğer rakiplerimizin neredeyse hemen hepsi eşit güçte olduğumuz ya da artı eksi çok büyük güç farkımız olmayan takımlar dersek yanılmayız.  

Şunu söylemek mümkün ki; seyir ve mücadele zevki beyaz gruba göre daha iyi olacak bir grup kırmızı grup emin olunuz ki sezon boyu ve sonu sürprizleri olabilecek bir grup, Niğde Belediyespor mevcut yönetim ile son yıllarda yaptığı değişim ve gelişim ile futbolda ki amacını ispatlamış bir ekip daha öncelerde belirttiğim gibi Niğde Belediyespor bir hedef doğrultusunda sezona başlıyor, sahaya çıkıyor, sezonu de-vam ettiriyor ve bitiriyor. 

Hedefe ulaşmak uğruna efor sarfediyor, hedefin gerekliliklerini yerine getiriyor, gerekirse radikal kararlar alıyor, geçmişte yaşanan Mustafa Taşkın hadisesi buna en büyük örneklerden birisidir. 

Niğde Belediyespor yönetimi bu denli kararlı bir tablo çizmese, bu takıma gönül veren vefakar taraftar bu denli “bir ve beraber” olarak yönetimin ve takımımızın arkasında destekçi olmasa ya da yönetim-futbolcu-teknik heyet- taraftar denkleminde başarı için gösterilmesi gereken duruş tam manada yapılmamış olsa hiç şüpheniz olmasın ki bugün biz 2. Ligde olamazdık. 

Bu hususta yönetim-futbolcu-teknik heyet- taraftar denkleminde bulunan anlından öpülesi, helal olsun denilesi tüm Niğde Belediyespor camiasına kalemimle nacizane sesi soluğu olduğum sizler adına teşekkürü bir borç biliyorum.

Yapılan hamleler, iç transferler, dış transferler, teknik heyet ile yola devam kararı ve İbrahim Alan gibi bu takım için çok önemli bir husus olan ileri uç oyuncusunun yeniden kazanılması yönetimin bu sezonu ve bu ligi ciddiye aldığının ve başarı hedefinde bu sezona başlayacağının en bariz delilidir. 

Bana göre Niğde Belediyespor’un mevcut potansiyeli dahilinde bu sezonu ilk 9.’un içinde kaçıncı sırada tamamlarsa tamamlasın alacağı netice benim için başarıdan ibaret olacaktır.

Keza yeni sezon, yeni lig, yeni heyecan ve zor bir grup.

Saygılarımla.
Yorumlar (1)
İbrahim Aydın 7 yıl önce
özlemiştik aynı düşüncelerdeyim niğde bu sene playoff u bile zorlar
Günün Anketi Tümü
Yayın politikamızdan memnun musunuz?
Yayın politikamızdan memnun musunuz?