19 Mayıs coşkuyla kutlandı

Dünyayı etkisi altına alan Korona virüs salgınına rağmen 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramının 102. Yılı şehrimizde coşku ile kutlandı.

GÜNDEM 19.05.2021, 13:31 19.05.2021, 13:33
19 Mayıs coşkuyla kutlandıNiğde Belediye Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen çeşitli etkinlikler pandemiye rağmen 19 mayıs kutlamalarına damga vurdu.

Niğdeliler mahalle mahalle gezen bando ekibine camlardan ve balkonlardan alkışlarla eşlik etti. Bazı vatandaşlar Türk Bayraklarını sallayarak Bando ekibe destek verdi.

Niğde’de 19 Mayıs'ın coşkusunu tam anlamıyla yaşatmaya çalışan Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir;

"Milli mücadelenin başladığı tarih olan 19 Mayıs 1919, milletimizin uyanışının ve milli iradeye dayanan tam bağımsız bir devletin kurulmasının sembolüdür. Bu gün, tarihimizdeki çok önemli dönüm noktalarından biridir. Bir milletin bütün yokluklara bütün çaresizliklere rağmen bütün dünyaya bağımsızlığını haykırdığı önemli bir gündür. 19 Mayıs, ezelden beri hür ve başı dik yaşamaktan asla taviz vermeyen aziz milletimizin asırlardır sahip olduğu sarsılmaz iradesinin, birlik, beraberlik ve dayanışma ruhunun uyanış günüdür.

Kendi gençliğine kıymet veren, onları en iyi şekilde yetiştirerek geleceğe hazırlayan milletler, yarınlara güvenle ve umutla bakabilirler. Kazanılan her zafer, elde edilen her başarı, iyi eğitim almış, öz güveni yüksek, kendini sürekli geliştiren gençler vasıtasıyla olacaktır. Bu vesile ile tüm gençlerimizin bayramını kutluyor, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını ve bu vatan için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum”  dedi.

Öte yandan Başkan Özdemir; Bu akşam gerçekleştireceğimiz havai fişek gösterisi saat 21:00’da şehrin her bölgesinden görülebilecek.. Efendibey Mahallesi, Göbekli Dağ ve Niğde Kalesi'nden 102. yıl anısına 102 adet havai fişek atacağız. Tüm Niğde’li hemşehrilerimizi saat 21:00’da balkonlara davet ediyorum.’’ Dedi. 

Niğde Belediyesi

Kaynak: Borunsesi.com | İlçemizin Gerçek Sesi
Yorumlar (0)