banner21

Astranova Tarım, Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi Aldı

COVID-19 salgınıyla beraber sanayi işletmelerinde hijyeni üst seviyede tutmak amacıyla, TSE (Türk Standartları Enstitüsü) tarafından ‘’Hijyen, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Kılavuzu’’ kapsamında verilen “TSE COVID-19 Güvenli Üretim Belgesi’ni sektöründe ilk alan firma, Astranova Tarım oldu.

GÜNDEM 03.07.2020, 12:52 03.07.2020, 12:57
Astranova Tarım, Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi AldıCOVID-19 salgınıyla beraber sanayi işletmelerinde hijyeni üst seviyede tutmak amacıyla, TSE (Türk Standartları Enstitüsü) tarafından ‘’Hijyen, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Kılavuzu’’ kapsamında verilen “TSE COVID-19 Güvenli Üretim Belgesi’ni sektöründe ilk alan firma, Astranova Tarım oldu.

 

Türk Standartları Enstitüsü (TSE) uzmanlarının yürürlüğe koyduğu “COVID-19 Hijyen, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Kılavuzu” kapsamında verilen TSE COVID-19 Güvenli Üretim Belgesi ”ne Türkiye’de kendi alanında ilk layık görülen firma Astranova Tarım oldu. Uluslararası kalite belgesi olan TSE COVID-19 Güvenli Üretim Belgesi; insan sağlığına uygun üretime teşvik edilmesi, korunma ve kontrol önlemleri yönetimi, eğitim, atık yönetimi ve hijyenik bir şekilde sosyal ve ortak kullanım alanları gibi pek çok kriterin değerlendirilmesiyle veriliyor.

 

Astranova Genel Müdürü Derya Özcan, “Covid-19 ile mücadelede ilk günden itibaren arkadaşlarımızla gerekli tedbirlerimizi alarak, sürece hassasiyet göstererek, önemli bir yol katettik ve hem çalışanlarımızın hem de ailelelerinin ve çevrelerinin sağlığını koruduk. Gerek müşterilerimize, gerekse tüm paydaşlarımıza güvenilir ve hijyenik bir ortamda, sağlık standartlarına uygun bir şekilde üretim yaptığımızı göstermek ve Türkiye’de bu belgeye sektöründe layık görülen ilk firma olmak bizi gururlandırdı. Bitki Koruma sektöründe COVID-19 Güvenli Üretim Belgesi’ni ilk alan firma olarak liderliğimizi bu alanda da devam ettiriyoruz, ettireceğiz.” dedi.

Kaynak: Borunsesi.com | İlçemizin Gerçek Sesi
Yorumlar (0)