banner21

Astranova Tarım’dan Örnek Proje

Astranova Tarım’ın Bor Karma Organize Sanayi Bölgesi’nde oluşturduğu Hatıra Ormanında fidanlar toprakla buluştu

GÜNDEM 19.08.2019, 18:02 20.08.2019, 10:47
Astranova Tarım’dan Örnek Proje

İleri teknolojiyle ürettiği bitki koruma ürünlerinde, sektörün en önemli aktörlerinden biri konumuna gelen Astranova Tarım A.Ş., Türkiye ekonomisine ve istihdama sağladığı katkıların yanında, sosyal sorumluluk projelerine de önem veriyor.

ASTRANOVA TARIM’DAN HATIRA ORMANI…

2012 yılından bu yana, Bor Karma Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyetini sürdüren ve bölgesinde hatırı sayılır bir işçi istihdamı oranına sahip olan Astranova Tarım A.Ş., sosyal sorumluluk çalışmaları kapsamındaki “Hatıra Ormanı Projesini” hayata geçirdi.

FİDANLAR TOPRAKLA BULUŞTU

Bor Karma Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü’nün desteğiyle tahsis edilen, 10 bin metrekare alan üzerinde oluşturulan Hatıra Ormanında, ilk fidanlar toprakla buluştu. Süreç içinde, 1000 fidanın dikileceği Hatıra Ormanında düzenlenen törene, Astranova Tarım A.Ş. Genel Müdürü Derya Özcan, Bor Karma Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Yavuz Kavaklıoğlu, Astranova Tarım A.Ş. çalışanları ve OSB Bölge Müdürlüğü görevlileri katıldı.

GELECEK NESİLLERE YAŞANABİLİR BİR DÜNYA…

Renkli görüntülere sahne olan fidan dikim töreninde bir konuşma yapan Astranova Tarım A.Ş. Genel Müdürü Derya Özcan, firma olarak gelecek nesillere yaşanabilir ve yeşil bir dünya bırakmanın toplumsal bir görev olduğuna inandıklarını söyledi. Bu kapsamda Hatıra Ormanı Projesini hayata geçirdiklerini anlatan Özcan, Bor Karma Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü, yer tahsisi konusunda destek olduğunu ifade etti.

FARKINDALIK…

Derya Özcan, “Firmamızın sosyal sorumluluk çalışmaları kapsamında projelendirdiği Hatıra Ormanı Projesini hayata geçirmek ve burada ilk fidanları toprakla buluşturmak için bir araya geldik. Çevresel değerlerin korunarak iyileştirilmesi amacı doğrultusunda, gelecek nesillere yeşil bir dünya bırakmak, hepimizin görevidir. Toprakla buluşturduğumuz bu fidanlar, zaman içinde büyüyüp ağaç olacak. Hem bir farkındalık oluşturmak hem de yeşil alanların artırılmasına katkı sağlamak amacıyla hayata geçirdiğimiz projemize destek veren, Bor Karma Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Sayın Yavuz Kavaklıoğlu’nun şahsında, burada bizimde fidan dikim törenine katılan tüm Bölge Müdürlüğü personeline teşekkür ediyorum” dedi.

ÜRETİM, İSTİHDAM, SOSYAL SORUMLULUK…

Astranova Tarım A.Ş.’nin tarımsal üretimi desteklemek amacıyla, ileri teknolojiyi kullanarak, yüksek kalitede bitki koruma ürünleri ürettiğine de dikkat çeken Genel Müdür Derya Özcan, ülke ekonomisine ciddi oranda katkı sağlayan firmalarının, aynı zamanda bu bölgenin insanlarına istihdam sağlıyor olmasından da mutluluk duyduklarını ifade etti.

10 DÖNÜM ARAZİYE 1000 FİDAN

Sosyal sorumluluk anlayışı çerçevesinde, çevreye ve doğaya karşı olan sorumluluklarını yerine getirmeye devam edeceklerini kaydeden Astranova Tarım A.Ş. Genel Müdürü Derya Özcan, 10 dönüm arazi üzerinde oluşturdukları Hatıra Ormanında, süreç içinde 1000 fidanın dikileceğini açıkladı.

Genel Müdür Derya Özcan, Astranova Tarım A.Ş. olarak sosyal sorumluluk çalışmalarına önem verdiklerini belirterek, “Bu kapsamda daha önceki dönemlerde de farklı projelere imza attık. Türkiye Sakatlar Derneği Niğde Şubesi Başkanlığı ile ortak bir piknik organizasyonu düzenledik. Ayrıca Bor Kaymakamlığı ile ‘Bir İyilik de Sen Yap’ projesi kapsamında kitap toplama kampanyası düzenledik ve toplanılan kitapların ihtiyaç sahibi okullara dağıtılmasını sağladık” diye konuştu.

KAVAKLIOĞLU’NDAN ASTRANOVA’YA TEŞEKKÜR

Bor Karma Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Yavuz Kavaklıoğlu ise Astranova Tarım A.Ş.’nin hayata geçirdiği Hatıra Ormanı Projesi’nin örnek bir proje olduğunu belirterek, “Sayın Astranova Genel Müdürü Derya Özcan başta olmak üzere projenin hayata geçirilmesinde emeği geçen ekip arkadaşlarını ve tüm çalışanlarını gönülden kutluyorum. Bu tür projelerin devamının geleceğine de gönülden inanıyorum” ifadelerini kullandı.

HATIRA ORMANI MAKETİ

Tören, Astranova A.Ş. Genel Müdürü Derya Özcan’ın, “Hatıra Ormanı Maketini”, Bor Karma Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Yavuz Kavaklıoğlu’na takdim etmesiyle son buldu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                                                                                    

Kaynak: Borunsesi.com | İlçemizin Gerçek Sesi
Yorumlar (0)