banner21

Bakan Gül Ziyaretine Halisdemir İle Başladı

Bir dizi ziyaret ve temaslar üzere Niğde’ye gelen Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, ziyaretler kapsamında ilk olarak 15 Temmuz Kahramanı Şehit Astsubay Ömer Halisdemir’in kabrini ziyaret etti.

GÜNDEM 12.07.2019, 17:55 12.07.2019, 17:56
Bakan Gül Ziyaretine Halisdemir İle Başladı

Bir dizi ziyaret ve temaslar üzere Niğde’ye gelen Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, ziyaretler kapsamında ilk olarak  15 Temmuz Kahramanı Şehit Astsubay Ömer Halisdemir’in kabrini ziyaret etti.

Niğde ziyaretine 15 Temmuz Kahramanı Şehit Astsubay Ömer Halisdemir’in kabrini ziyaret ederek başlayan Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Niğde’nin Bor İlçesine ağlı Çukurkuyu Kasabasında Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, Ak Parti Milletvekili Selim Gültekin, Ak Parti İl Başkanı Mahmut Peşin, Şehit Astsubay Ömer Halisdemir’in Babası Hasan Hüseyin Halisdemir ve vatandaşlar tarafından karşılandı.

Türkiye Cumhuriyeti'nin her zaman şehitlerini minnetle andığını söyleyen Gül; "Bizler onlara çok şey borçluyuz. Bayrağımız özgürce dalgalanıyorsa onların sayesindedir. Ömer Halisdemir 15 Temmuz'un sembol kahraman isimlerinden. Nitekim onun adı hep güzelliklerle anılacak, hep iyiliklerle anılacak. Doğan çocuklar onun ismiyle doğuyor. Darbeciler ihanetle anılıyor ve hep öyle anılacak ama şehitlerimiz hep iyilikle anılacak, güzellikle, hayırla anılacak. Türkiye Cumhuriyeti yüzyıllar da geçse kıyamete kadar şehitlerini gıpta ile hasretle minnetle yad edecektir. Bizler de bu vefayı göstermek için ziyaret edip Ömer Halisdemir şehidimizi, 15 Temmuz şehitlerimizi seneyi devriyesinde ziyaret etmek istedik. Bu vesileyle cumhuriyetin kuruluşundan itibaren bu vatan için canını vermiş tüm şehitlerimizi Kurtuluş Savaşı'nda, doğu-güneydoğudaki terör operasyonlarında şehit olan tüm askerimizi, polislerimizi, 15 Temmuz'un tüm kahraman şehitlerini rahmetle minnetle yad ediyoruz."

Bakan Gül'e ziyaretinde, Bakan Yardımcısı Şaban Yılmaz, Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, Belediye Başkanı Emrah Özdemir, AK Parti Niğde Milletvekilleri Yavuz Ergun ve Selim Gültekin, AK Parti İl Başkanı Mahmut Peşin ile diğer protokol üyeleri eşlik etti. Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, şehidin babası ile de bir süre sohbet etti. Kabir Ziyaretinin ardından Bakan Gül Niğde’ye hareket etti.

 

Kaynak: Borunsesi.com | İlçemizin Gerçek Sesi
Yorumlar (0)