banner21

Dezenfekte edilen Araç Sahiplerine “Araç Dezenfeksiyon Belgesi” Veriliyor

Niğde'de ticari taksiler korona virüs (Covid19) tedbirleri kapsamında baştan aşağı haftada bir kere dezenfekte ediliyor.

GÜNDEM 25.08.2020, 14:04 25.08.2020, 14:05
Dezenfekte edilen Araç Sahiplerine “Araç Dezenfeksiyon Belgesi” VeriliyorNiğde'de ticari taksiler korona virüs (Covid19) tedbirleri kapsamında baştan aşağı haftada bir kere dezenfekte ediliyor.

Niğde şoförler ve otomobilciler odası başkanlığı  ekipleri tarafından kentteki tüm ticari taksiler dezenfekte ediliyor. Dezenfeksiyon işlemi her hafta rutin olarak yapılıyor ve araç sahiplerine “Araç Dezenfeksiyon Belgesi” veriliyor.

Hijyen tedbirleri kapsamında gerçekleştirilen dezenfeksiyon işlemleri ile vatandaşlar ve taksi şoförleri daha güvenli şekilde yolculuk yapıyorlar.
Konu hakkında açıklama yapan Niğde Şoförler odası başkanı Halil Ibrahim Kızıltan  “Şehrimizde bulunan ticari taksileri her hafta düzenli dezenfekte ediyoruz. Dezenfeksiyon işlemini yaparken başta Covid19 virüsü olmak üzere virüs ve bakterilere yüksek etkili geniş spektrumlu dezenfektan ilaçlar kullanıyoruz. Yapmış olduğumuz dezenfeksiyon sonrası ticari araçlar için düzenlemiş olduğumuz “Araç Dezenfeksiyon Belgesini” ticari taksi hak sahiplerine veriyoruz. Vatandaşlarımız sağlık açısından güvenle gönül rahatlığıyla ticari taksilere binebilirler. Gelecek haftalarda da dezenfeksiyon çalışmalarımız bu bağlamda devam edecektir” dedi.

Kaynak: Borunsesi.com | İlçemizin Gerçek Sesi
Yorumlar (0)