Müftülükten Evliliğe İlk Adım Semineri

Diyanet İşleri Başkanlığı, ailenin kurulması, korunması ve güçlendirilmesi adına 81 ilde ‘Evliliğe İlk Adım’ seminerleri düzenliyor.

GÜNDEM 06.03.2020, 16:32 13.03.2020, 18:34
Müftülükten Evliliğe İlk Adım Semineri

Diyanet İşleri Başkanlığı, ailenin kurulması, korunması ve güçlendirilmesi adına 81 ilde ‘Evliliğe İlk Adım’ seminerleri düzenliyor.

Diyanet İşler Başkanlığı tarafından nişanlı ve yeni evli çiftlere yönelik düzenlenecek seminerler için Niğde İl Müftülüğü Aile ve Dini Rehberlik Bürosu da kayıt almaya başladı.

Diyanet İşleri Başkanlığı, ailenin kurulması, korunması ve güçlendirilmesi hususunda topluma dini ve ahlaki bilgi ekseninde rehberlik ediyor. Aile kurulurken sağlam temeller üzerine inşa edilmesi, kurulan ailelerin güçlendirilmesi ve huzurlu bir şekilde devamının sağlanması için çalışmalar yapan Diyanet İşleri Başkanlığı, bu bağlamda yeni evli ve evliliğe adım atacak çiftlere sevgi, merhamet, adalet ve emanet bilinci gibi aileyi ayakta tutan değerler hususunda Kur’an ve sünnet ışığında bilgi vermek amacıyla Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü aracılığıyla Niğde’de de ‘‘Evliliğe İlk Adım’’ seminerleri yapılacak.

SEMİNERLER 4 HAFTA SÜRECEK

Yeni evlenen ve evlenecek olan çiftlere yönelik gerçekleştirilecek ‘‘Evliliğe İlk Adım’’ projesinin 81 ilde uygulanacağı öğrenilirken, seminerlerde; evlilik ahirete uzanan birliktelik, nikah ve sorumlulukları, ailenin iletişim dili, ailede iffet ve mahremiyet, yuvamız merhamet ocağı olsun, çocukla şenlenen yuvalar, evlilikle büyüyen ailem, çevre bilinci ve tüketim ahlakı gibi başlıklar ele alınacak. Seminerlerin, haftada iki seminer olmak üzere dört hafta süreceği ifade edilirken, programın, nişanlı ve yeni çiftlere özel olduğu bildirildi.

 

 

 

Kaynak: Borunsesi.com | İlçemizin Gerçek Sesi
Yorumlar (0)