banner21

Muhtarlar Günü çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Düzenlenen etkinliklerde Niğde Muhtarlar Derneği Başkanı Bahtiyar Yamaner ve muhtarlar, Atatürk Anıtına çelenk sunumu gerçekleştirdi.

GÜNDEM 19.10.2019, 17:04 19.10.2019, 17:07
Muhtarlar Günü çeşitli etkinliklerle kutlandı.
Düzenlenen etkinliklerde Niğde Muhtarlar Derneği  Başkanı Bahtiyar Yamaner ve muhtarlar, Atatürk Anıtına çelenk sunumu gerçekleştirdi.

 

Törene  Niğde  Valisi Yılmaz Şimşek .Ak parti Niğde  Milletvekilleri  Yavuz Ergun , Selim Gültekin ,Belediye  başkanı Emrah Özdemir ,İl genel Meclis Başkanı Bülent Küçüktuna  İl Jandarma Komutanı Albay Garip Gümüş ,Ak  Parti İl  Başkanı Mahmut Peşin ,Daire  Müdürleri ,Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri Muhtarlar Derneği Başkanı Bahtiyar Yamaner, köy ve mahalle muhtarları katıldı

Muhtarlarımız  Devlet ile Vatandaş arasında  Bir Köprüdür.

Muhtarlarımızı  önemsiyoruz ve demokrasimizin temel taşı olarak görüldüklerini dile getirerek konuşmasına başlayan Niğde  valisi Yılmaz Şimşek ‘Muhtarlarımız  Devlet ile Vatandaş arasında  Bir Köprüdür. sorunları yerinde tespit edip taleplerini bize iletmektedir bizlerde  bu sorunları çözüyoruz. Belediye ve  İl Özel idaresi olarak birlikte  sizlere  hizmet etmenin gururunu yaşıyoruz ‘dedi

Çelenk sunma töreninin ardından konuşma yapan Muhtarlar Derneği Başkanı Bahtiyar Yamaner, köy ve mahalle kanunun yeniden  tanımlanması gerektiğini söyledi. Başkan Yamaner, "Yerel yönetimlerin en küçük birimi ola muhtarlığın özlük hakları büyük ölçüde çözüldü. Ancak hizmet edilebilirlik alanında her geçen gün daha da karartıldığı görülmektedir. Mevcut köy kanunu ve mahalle kanununda sorunlara aracılık yapmamız mümkün gözükmüyor. O halde köy ve mahalle kanunu yeniden  tanımlanmalıdır" diye konuştu.

Kaynak: Borunsesi.com | İlçemizin Gerçek Sesi
Yorumlar (0)