banner21

Muhtarlık Çalışanının Dikkati Faciayı Önledi

Niğde'nin Ulukışla ilçesine bağlı Çiftehan köyünde Ulukışla Çiftehan Pozantı istikametine gitmekte iken trenin tekelerinde çıkan kıvılcımları fark eden muhtarlık çalışanı Yusuf Altunsu'nun dikkati sayesinde olası yangının önüne geçilmiş oldu.

GÜNDEM 10.09.2020, 17:06 10.09.2020, 17:07
Muhtarlık Çalışanının Dikkati Faciayı ÖnlediNiğde'nin Ulukışla ilçesine bağlı Çiftehan köyünde Ulukışla Çiftehan Pozantı istikametine gitmekte iken trenin tekelerinde çıkan kıvılcımları fark eden muhtarlık çalışanı Yusuf Altunsu'nun dikkati sayesinde olası yangının önüne geçilmiş oldu.

Trenin tekerlerindeki kıvılcımı yetkililere bildiren Yusuf Altunsu trenin durdurulmasını sağladı. Olay ile ilgili sosyal medyada açıklamada bulunan Çiftehan Köyü Muhtarı Bülent Meral, Sosyal medyadan bir saat önce köyümüzdeki ormanlık alanlarda da yangın çıkmaması için vatandaşları uyardıklarını söyledi. Muhtar Bülent Meral açıklamasının devamında şu ifadelerle devam etti: "Daha çok değil 1saat önce yaptığımız duyuruda ciğerlerimiz yanmasın aman dikkat dedik. Ulukışla-Çiftehan-Pozantı istikametine giden yük Treni bu halde hareket halinde giderken Muhtarlık çalışanımız Yusuf Altunsu'nun dikkati sayesinde anında Gar müdürümüz Zekeriya beye durumu bildirdik ve tren durduruldu. Ama ya görülmeseydi o övündüğümüz yeşilimiz Çam ağaçlarımız kesinlikle yanardı. Lütfen dikkat dikkat dikkat. Şunu da belirtmek istiyorum. İzinsiz Orman da ateş yakan bahçede ot yakan kim olursa olsun Cumhuriyet savcılığına hakkında suç duyurusunda bulunacağım" diye konuştu.

Kaynak: Borunsesi.com | İlçemizin Gerçek Sesi
Yorumlar (0)