Niğde’de Vatan Partisinden HDP kapatılsın çağrısı

Vatan Partisi Niğde İl Başkanlığı "mecliste PKK istemiyoruz, HDP kapatılsın" pankartı ile açıklamada bulundu. Ömer Halisdemir Meydanı’nda açıklama yapan Vatan Partini İl Başkanı Hasan Akşen, ABD ile PKK'nın TBMM'deki siyasi uzantısı HDP'nin olduğunu söyleyerek kapatılmasını istedi.

GÜNDEM 24.02.2021, 16:55 24.02.2021, 16:56
Niğde’de Vatan Partisinden HDP kapatılsın çağrısıVatan Partisi Niğde İl Başkanlığı "mecliste PKK istemiyoruz, HDP kapatılsın" pankartı ile açıklamada bulundu.  Ömer Halisdemir Meydanı’nda açıklama yapan  Vatan Partini İl Başkanı Hasan Akşen, ABD ile PKK'nın TBMM'deki siyasi uzantısı HDP'nin olduğunu söyleyerek kapatılmasını istedi.

Gara'da terör örgütü PKK tarafından şehit edilen 13 Türk vatandaşına Allah'tan rahmet ve aileleri başsağlığı dileyen Akşen: “ HDP'li belediyeler üzerinden eleman devşiren maddi kaynak sağlayan PKK'nin ellerinde Eren Bülbül, Yasin Börü gibi gençlerimizin Aybüke Yalçın, Necmettin Yıldız gibi öğretmenlerimizin ve daha binlerce masum insanımızın kanı var. Teröre karşı amansızca savaşan Türk Silahlı Kuvvetlerimizin ve polisimizin mücadelesine karşı, 'barış' çağrısı yapanlara diyoruz ki askerimize, polisimize, köylümüze, işçimize, çocuklarımıza ve daha binlerce masum vatandaşımıza kurşun sıkan, ABD'nin kara gücüm dediği ve binlerce silah verdiği PKK ile onların siyasi uzantısı Türkiye'nin bölünme planlarında baş rolü oynayan HDP ile de barış olmaz. Genel Başkanımız Doğu Perinçek'in dediği gibi, HDP, PKK'nın eli, kolu, bacağıdır. Bu terör örgütünü çökertmek için önce onun elini, kolunu bacağını kopartmak gerekir. Bunun için kesin çözüm, HDP'nin derhal kapatılmasıdır. Dünyanın hiçbir ülkesinde teröre açıktan destek veren bir siyasi partinin varlığına izin verilmez. PKK ile mücadele yalnız dağda sürdürülemez. Kahraman Güvenlik güçlerimize omuz vereceğiz, HDP kapatılacaktır." Dedi.

Açıklamanın ardından “mecliste PKK istemiyoruz, HDP kapatılsın” sloganı  atan grup olaysız şekilde dağıldı

 

Kaynak: Borunsesi.com | İlçemizin Gerçek Sesi
Yorumlar (0)