Vali Şimşek’ten Polis Haftası Mesajı

Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, Polis Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

GÜNDEM 07.04.2020, 16:25 07.04.2020, 16:26
Vali Şimşek’ten Polis Haftası Mesajı

Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, Polis Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Vali Şimşek masajında, “Halkımızın can ve mal güvenliğini sağlamak için 10 Nisan 1845 tarihinde kurulan Polis Teşkilatımızın kuruluşunun 175. yıldönümünü kutlamanın onur ve gururunu yaşıyoruz.

Kamu düzenini sağlamak için kurulan Türk Polis Teşkilatı, yetkisini kanunlardan alarak, vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğünü korumak, halkın can ve mal güvenliğini sağlamak, suç işlenmesini önlemek veya işleyenleri adalete teslim etmek için yurdun dört bir yanında gece gündüz demeden, gözünü kırpmadan fedakârca görev yapmaktadır.

Bu bağlamda, köklü bir geçmişe sahip olan Polis Teşkilatımız, geçmişten günümüze kadar kendini geliştirmiş, çağın gerektirdiği ileri teknolojiyi ve tecrübesini birleştirerek eğitimli personeli ile mutlu birey, huzurlu toplum vizyonu ile çalışmalarına hızla devam etmektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle; Emniyet Teşkilatı Mensuplarımızın bu anlamlı gününü en içten dileklerimle kutlar, şehit düşen Polislerimize Allah'tan rahmet, gazilerimize ve görevleri başında bulunan teşkilat mensuplarımıza sağlık, mutluluk ve başarılar dilerim” dedi.

 

 

Kaynak: Borunsesi.com | İlçemizin Gerçek Sesi
Yorumlar (0)