banner21

Vatan Partisinden İmza kampanyası

Diyarbakır'daki anneler için destek çağrısında bulunun Vatan Partisi Niğde İl Başkanlığı, Ömer Halisdemir meydanında stant açarak 'HDP kapatılsın' başlıklı imza kampanyası başlattı.

GÜNDEM 24.09.2019, 17:58 24.09.2019, 18:02
Vatan Partisinden İmza kampanyası

Diyarbakır'daki anneler için destek çağrısında bulunun Vatan Partisi Niğde İl Başkanlığı, Ömer Halisdemir meydanında stant açarak 'HDP kapatılsın' başlıklı imza kampanyası başlattı.

İmza kampanyası hakkında açıklamalarda bulunan Vatan partisi Niğde il başkanı Mehmet Emin Akyüz, Evlatlarını bölücü terör örgütü PKK'nın elinden çekip kurtarmak üzere annelerimizin başlattığı soylu direniş bugün 19. gününe erişti. 19 gün önce “10 yaşındaki evladım en son bu binadan içeri girdi, evladımı bu binadan bana geri vereceksiniz' diyerek Diyarbakır HDP İl Başkanlığı önüne dikilen Hacire Akar ana ve ertesi gün ona katılan Remziye Akkoyun ve Ayşegül Biçer isimli annelerimiz bu direnişin ateşini fitillediler. Bu sabah itibarıyla PKK'nın elindeki çocuklarını ve PKK’nın kaçırdığı güvenlik görevlisi yakınlarını, en doğru adresten PKK’ya kadro temin eden HDP’den isteyen ailelerin sayısı 48 olmuştur. Emperyalizmin uşağı bölücü terör örgütüne karşı verilen vatan savaşını en güçlü sesiyle, kayıtsız ve şartsız destekleyen Vatan Partisi, büyük yanlışın yani çözüm sürecinin henüz sonlanmadığı 2014 yılında evlatlarını çalan PKK'ya karşı Diyarbakır Belediyesi önünde günlerce eylem yapan annelerimize, tüm kadrolarıyla destek vermeye gitmişti. Bugün de cesur analarımızın yanına ilk koşan Vatan Partisi oldu. Ne mutlu! VP Öncü Kadının ilk günden gidip kucakladığı direnişçi kadınlarımızın yanına şimdi, bütün Türkiye’den demokratik kitle örgütleri, sanatçılar, aydınlar gidiyor ve onlarla kucaklaşıyorlar. Devletimiz bakanlarıyla, güvenlik güçleriyle annelerimizin yanında...  Anaların önderliğinde milletin ta kalbinden yükselen "teröre lanet' haykırışını ve aynı zamanda Türk ve Kürt yurttaşların kardeşliğini bütün dünyanın gözüne sokan bu direnişi, Devletimizin kesin adımlarla sonuca ulaştırmasını millet olarak bekliyoruz. Hain terör örgütünün elinde tutsak olan ve teröre bulaştırılan gençlerimizi en kısa zamanda sağ ve salim geri istiyoruz. Türkiye'yi bölme programıyla kurulan PKK’nın siyasi uzantısı HDP'nin derhal kapatılmasını istiyoruz” dedi.

Kaynak: Borunsesi.com | İlçemizin Gerçek Sesi
Yorumlar (0)