72 bin 870 Öğrenci Karne Aldı

Niğde’de 72 bin 870 öğrenci karne aldı. Kemal Aydoğan İlkokulun’da karen töreni düzenlendi.

EĞİTİM 17.06.2016, 15:21 17.06.2016, 15:22
72 bin 870 Öğrenci Karne Aldı

Törene Niğde Valisi Ertan Peynircioğlu, Niğde İl Jandarma Komutanı Albay İbrahim Taşkın, Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, Niğde Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Yaşar, Niğde İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ali Nebol, kurum müdürleri, veliler ve öğrenciler katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende konuşan Niğde Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Yaşar: “Halil İbrahim Yaşar, “Bir eğitim-öğretim yılının daha sonuna geldiğimiz bugünde ilimiz 381 okulumuzda 72 bin 870 öğrencimize karne verecek olmanın heyecanını  yaşıyoruz. Bu vesile ile emeklerinden dolayı ilimizde görev yapan 4 bin 933 öğretmenimize şükranlarımı sunuyorum. Yıl boyunca elde ettiğiniz başarılar sadece sizlerin çabasıyla değil, öğretmenleriniz ve velilerinizle elde edilmiş bir başarıdır. Karnede aldığınız notlar ne olursa olsun bizler sizleri seviyor ve sizlere değer veriyoruz.

Umuyoruz ku yaz tatilin sosyal, sportif ve kültürel faaliyetlerle geçirirken eksikliklerinizin de telafisini yapmaya çalışırsınız. Bundan sonrada sergileyeceğiniz bilinçli çalışma ve çabalarınız sonucunda istediğiniz emellere ulaşabileceğinizi unutmayın. Bizler sizleri geleceğin mimarları ve yöneticileri olarak görüyor sizlere inanıyoruz.

Bir yıl boyunca çocuklarınız için elinizden gelenin fazlasını yaparak bize en büyük desteği verdiniz. Öncelikle sizlere minnetarız. Karneler çocuklarınızın nasıl bir insan olduğunu değil derslerdeki durumunu gösteren belgedir. Unutmayın ki her bireyin başarılı olduğu bir alan mutlaka vardı. Önemli olan onu keşfedebilmek ve alanda ilerleye bilmektir” diye konuştu.

Niğde Valisi Ertan Peynircioğlu ise yaptığı konuşmada: “Huzurlu yorucu bir maratonun ardından bugün itibariyle bir dinlenme dönemine gireceksiniz. Bugün almış olduğunuz karneler gerçekten önemli ama her şey değildir. Nedir sizin derslerdeki performanslarınızı ölçüyor ama sizin hayat başarınızın bir garantisi değil. Önemli olan derslerde başarılı olmak olduğu kadar nedir hayat başarısını yakalaya bilmektir. Hayatta iyi insan olabilmektir. Sizler bizim geleceğimizsiniz. Zaman çok hızlı akıp geçiyor. Sizler inşallah yakın süre sarfından bu ülkenin idarecileri olacaksınız, işadamı olacaksınız, esnafı olacaksınız, siyasetçileri olacaksınız. Yani bu ülkede söz sahibi olacaksınız. Kendinizi değerli görüp ona göre kendinizi yetiştirin. Sizlere güzel bir yaz tatili diliyorum. Bol bol kitap okumanızı öneriyorum”

Konuşmaların ardında öğrenciler tarafından hazırlanan halk oyunları gösterileri sergilendi. Okulda derece yapan öğrencilere başarı belgelerini verilmesinin ardından, öğrencilere protokol üyeleri tarafından karne dağıtıldı.

Kaynak: Borunsesi.com | İlçemizin Gerçek Sesi
Yorumlar (0)