BU PROJEYLE MATEMATİK DAHA SEMPATİK

Bor Veli Bengü İlkokulu  yaptığı projeyle Bor'da eğitim alanında ses getirmeye devam ediyor.

EĞİTİM 18.01.2023, 22:33
BU PROJEYLE MATEMATİK DAHA SEMPATİK

Bor Veli Bengü İlkokulu  yaptığı projeyle Bor'da eğitim alanında ses getirmeye devam ediyor.

Bor Veli Bengü İlkokulu 1-B sınıfı ve 3-C sınıfı öğrencileri ve proje öğretmenleri Şirin Alper, Hatice Mocu'nun ortak olarak katıldığı matematik projesiyle öğrencilere yine farklı deneyimler yaşatmaya devam ediyor.

Sempatik Matematik adıyla gerçekleştirilen projenin amacı, çocukların matematiğe olan önyargılarını kırmak, matematiği en zevkli haliyle, etkinliklerle, oyunlarla sevdirmek olduğu ifade edildi. Aynı zamanda projeyle beraber oynanan matematiksel zeka oyunlarını öğretmek ve geçmişte yaşamış ünlü Türk matematikçilerin tanıtımının da yapılarak öğrencilerin matematiğe bakış açılarını değiştirmek hedef konusu oldu.

Projede Bor Veli Bengü İlkokuluna ek olarak, bir Azeri ortak ile birlikte Türkiye'nin değişik şehirlerinden 11 proje ortağı bu güzel projede birlikte çalışıyor.

Bor Veli Bengü İlkokulunda projeye emek veren Şirin Alper ve Hatice Mocu matematik dersleri bu proje sayesinde en sevilen ders haline geldiğini belirttiler. Okul müdürü Tayyar Arı da "Matematiği bu kadar zevkli hale getirerek öğretmek çocukta sağlam temeller atılmasını ve ilerde matematik alanında başarılı bireyler yetişmesini sağlayacaktır "dedi.

Kaynak: Borunsesi.com | İlçemizin Gerçek Sesi
Yorumlar (0)