Müzik Atölyesi Açıldı

Niğde’de eğitim veren Kanuni Sultan Süleyman Ortaokulunda müzik atölyesi açıldı.

EĞİTİM 14.02.2020, 16:36 14.02.2020, 16:37
Müzik Atölyesi Açıldı

Niğde’de eğitim veren Kanuni Sultan Süleyman Ortaokulunda müzik atölyesi açıldı.

Niğde İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Yaşar, tarafından açılan müzik atölyesi kurdele kesiminin ardından açılarak öğrencilere hizmet vermeye başladı.

Okuldaki Müzik atölyesinin açılışında konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Yaşar, tasarım beceri atölyeleriyle bir okulun sıradan bir koridordan bir hayat sahnesine dönüştürüldüğünü ve bugün açtıkları müzik atölyesinin çocuklarımızın başta yeteneklerini keşfetmesi daha sonra ise o alanda uzmanlaşmasını sağladığını ve her öğrencimizin bir enstrüman çalmasının kendisini çok mutlu edeceğini belirtti.

Bu atölyelerin aynı zamanda çocuğun hakkını verme anlamına da geldiğini söyleyen Milli Eğitim Müdürü Yaşar, "Çocuk oyunla, yaparak, yaşayarak öğrenmek istiyorsa bu sloganlarda kalmamalı. O yüzden de atölyelerde çocukların yaptığı bu işler, onların tabiatına hürmet etmek, onların doğasına saygı göstermek anlamına da geliyor. Böylece çocuklar, kendilerini daha çok okula ait hissetmek, öğrenmekten daha çok haz duymak ve okulda yapılan faaliyetleri daha anlamlı bulma konusunda mesafe alıyorlar.’’ Dedi.

Atölyelerdeki derslerle ilgili de bilgi veren Müdür Halil İbrahim Yaşar, ‘‘Atölyelerde Türkçe, matematik ve sosyal bilgiler derslerinin de yapılması mümkün. Bazı dersler sadece sınıfta yapılır, bazıları atölyelerde yapılır gibi bir sınırlılığımız yok. Bunları birbirine karıştırmamakta fayda var. 'Çocuklar soru çözüyorlar ama sorun çözemiyorlar' diye konuşuyoruz. Çocukların sorun çözebilmesinin temeli, eliyle, vücuduyla, duygusuyla düşüncesiyle bir şey yapması, eylemi de duygusunu da bununla birleştirme ihtiyacı var. Bu anlamda da eğitimi bütünleştirmek söz konusu. Yani bilgiyle görgüyü bütünleştiriyoruz. Niğde'de bu okulda olduğu gibi çok canlı, cıvıl cıvıl atölyelerin olduğu okullaşma hedefimiz var. Bu yolda hızla adım atıyoruz. Kalite bilinci, okullardaki niteliğin artması konusunda Niğde'nin konumunu yükseltme konusunda çok ciddi mesafe alıyoruz. Atölyenin yapılmasında emeği geçen herkese çok teşekkür etti." diye konuştu

 

Kaynak: Borunsesi.com | İlçemizin Gerçek Sesi
Yorumlar (0)