banner21

Rektör Kar CNN Türk'e konuk oldu

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhsin Kar, CNN Türk ekranlarından Serra Taşkıran’ın sunumuyla canlı olarak yayınlanan “Tercih Zamanı” adlı TV programının konuğu oldu.

EĞİTİM 17.07.2021, 17:55
Rektör Kar CNN Türk'e konuk oldu

Programda, oldukça genç bir Üniversiteye sahip olduğumuzu ifade eden Rektör Prof. Dr. Muhsin Kar, “Genç sayılabilecek yaştaki Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi, 30 yıl içerisinde çok önemli başarıları elde etmiş bir Üniversitedir. 30. yılını kutlayacağımız Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesinde hemen hemen her alanda fakültelerimiz ve 25 bini aşkın öğrencimiz bulunuyor” ifadelerini kullandı.

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesinin stratejik önceliklerine de değinen Rektör Prof. Dr. Muhsin Kar, Nanoteknoloji, Enerji ve Tarım-Gıda alanlarının stratejik öncelik olarak belirlendiğini belirterek “Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesinin stratejik öncelikleri ülkemizin kalkınma planlarıyla uyumlu bir şekilde belirlenmiş durumda. Stratejik planımızı da bölgemizin dinamikleriyle ve kamu, özel ve sektörel katılımla birlikte hazırladık” dedi.

Yakıt Pili ve Hidrojen Teknolojileri konusunda özel sektör ile yapılan iş birliğinin Yükseköğretim Kurulu tarafından Üniversite-Sanayi İşbirliği Ödülü’ne layık görüldüğünü de ifade eden Rektör Prof. Dr. Muhsin Kar, “Nanoteknoloji alanıyla ilgili çalışmalarımız daha çok güneş hücresiyle ve güneş panelleriyle ilgili konulara yoğunlaşmakta. Güneş hücresi değer zinciri dediğimiz silisyumdan güneş paneline kadar olan süreçteki tüm endüstriyel bazda Ar-Ge yapabilecek nadir üniversitelerden bir tanesiyiz” ifadeleri ile açıklamalarını sürdürdü.

Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültemiz hakkında da detaylı bilgiler veren Rektör Prof. Dr. Muhsin Kar, “Fakültemiz İngilizce eğitim yapıyor. Buradaki lisans öğrencilerimizin tamamı bir vakıf tarafından burs almaktalar. Fakültemizin öğrencileri sektörle iç içe, geniş uygulama alanları ve modern binaları bulunan oldukça kaliteli bir eğitim kurumunda eğitimlerini sürdürüyorlar. Fakültemiz öğrencilerinin % 30’unu uluslararası öğrenci oluşturuyor” dedi.

Rektör Prof. Dr. Muhsin Kar, ayrıca bu yıl İngilizce Öğretmenliği, Bilgisayar Mühendisliği, Biyosistem Mühendisliği ve Beslenme ve Diyetetik programlarının da Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesinde açılacağını sözlerine ekledi.

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesinin dahil olduğu akademik değişim programları ile ilgili açıklamalarda bulunan Rektör Prof. Dr. Muhsin Kar, “Öğrencilerimizin uluslararası tecrübe kazanmasını çok önemsiyoruz” dedi.

Anadolu’nun kalbi olan Niğde’yi öğrenci şehri konseptine hazırlamaya çalıştıklarını belirten Rektör Prof. Dr. Muhsin Kar, “Öğrencilerimizin sosyalleşmesi için elimizden gelen desteği veriyoruz. Kapalı yüzme havuzu, açık ve kapalı spor alanları, ücretsiz wifi hizmeti, modern kütüphanemiz, sosyal ve kültürel faaliyetler ile öğrencilerimize önemli olanaklar sunuyoruz” diyerek açıklamalarına devam etti.

Rektör Prof. Dr. Muhsin Kar, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesinin konaklama sorunu olmayan bir Üniversite olduğunu da vurgulayarak ücretsiz toplu taşıma araçlarının yer aldığı kampüslerde güvenli ve canlı bir sosyal hayatın bulunduğu sözlerine ekledi. Rektör Prof. Dr. Muhsin Kar, programda öğrenci kulüplerimizden de bahsederek açıklamalarını sonlandırdı.

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi

Kaynak: Borunsesi.com | İlçemizin Gerçek Sesi
Yorumlar (0)