10.01.2017, 08:52

Korkma!

“Korkma, sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak;
Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak.”

Akif’in şanlı marşımızın hemen başlangıcında dile getirdiği o mükemmel mısra; ulusumuzu, kahraman milletimizi en güzel şekilde ifade etmektedir. Akif “korkma tek bir yanan ocak varsa korkma! Yanan tek bir ocak varken dahi Türk’e korku yok, yanan tek bir ocak ile dahi ayyıldızlı şanlı bayrağımız üzerimizden eksik olmayacak” diyerek Mehmetlerden Fatih çıkarmış mükemmel iradeyi en güzel sözcükler ile ifade etmekte.

Geride bıraktığımız hafta içerisinde eli kanlı, hain terör mensupları tarafından İzmir Adliyesi’nde bomba yüklü araça infilak edilerek bir terör saldırısı gerçekleştirildi. İki hain bomba yüklü aracı infilak ettikten sonra ciddi zararlar verebilecek boyutta mühimmatla kahraman silahlı kuvvetlerimizle sıcak çatışmaya girdi. Çatışma esnasında olabilecek büyük bir felaketi kahraman polis memurumuz Şehit Polis Fethi Sekin cansiperhane şekilde hainlerin üzerine atılarak ve savunduğu aziz vatanımız uğruna şehadet şerbetinide içerek önledi, engelledi. Fethi Sekin; hainleri etkisiz hale getirdi, olası büyük bir felaketi engelledi, vatanını en güzel şekilde savundu, canından kıymetli bildiği vatanı uğruna şehadet şerbetini içti. 

Son zamanlarda çok kez ifade ettiğim ve ifade etmekten gurur duyduğum bir husustur; Mehmetlerden Fatih çıkarmış bu şahane iradenin ne Hasan Tahsin’leri bitecektir, ne Ömer Halisdemir’leri, ne Fethi Sekin’leri. Bir ölür bin diriliriz. Başaramayacaklar; milletimizi bölemeyecekler, bayrağımızı indiremeyecekler, vatanımızı parçalayamayacaklar, devletimizi yıkamayacaklar, ezanımızı susturamayacaklar, ülkemizi diz çöktüremeyecekler, halkımıza boyunduruk vurduramayacaklar, bin yıldır yürüdüğümüz bu yoldan bizi geri çeviremeyecekler, ülkemizi hedeflerinden vazgeçiremeyecekler.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yayın politikamızdan memnun musunuz?
Yayın politikamızdan memnun musunuz?