03.11.2016, 14:40

Peygabersiz Din Olmaz

Allah tarafından Peygamberimiz Hz. Muhammed’e (sav) gönderilen İslam dininin doğuşundan (gönderildiği) günden bu tarafa düşmanları bulunmaktadır. 


Düşmanların, İslam dünyasında son iki asırdır geliştirdikleri üç tehlikeli projeleri vardır. 


Bunlarda birincisi tarihini ve Osmanlı’yı unutturmak. İkincisi, İslam düşüncesinin İmam-ı Gazaliyle bittiği masalını yaymak. 


Üçüncüsü Hz. Muhammed’in (sav) yani peygamberimizin konumunu yok etmek veya sarsmak. 


İslam düşmanları bu projelerin ilk ikisini başardılar. Osmanlı’yı ve tarihini kötüleyi unutturdular. Gazali gibi ilim ehline kurucu öncüye çok büyük darbe vurdular. Son 25 yıldır üçüncü projelerini adım adım hayata geçirmeye çalışıyorlar. 


İslam düşmanı batılılar Hz. Peygamberi (sav) devre dışı bırakmayı başardıklarında dinin karışacağını, kendi din anlayışları olan protostanlık tarihinden iyi biliyorlar. Bundan dolayı Hz. Peygamberimiz (sav) konumunu, hayatını sarsmayı bunun için akaid (iman) kurallarını, mezhepleri ve hadisleri (sünnetleri) tartışmaya açıyorlar. 


Müslümanlar malesef bu konuları tartışmaya başladılar. Televizyonlarda ilahiyatçıları kullanıp tartışma ortamı oluşturuyorlar. Harçsız taş ve tuğladan duvar hemen çöker, yıkılır. Ama harçlı duvar uzun sürelidir. Hz. Peygamber Kuran’ın açıklayıcısı ve tercümanıdır. Sünnetlerde Kuran’ın emri üzeredir. 


Peygamber ve sünnet tartışmasından sonra sıra Kuran-ı Kerim’e gelecektir. Bunlar İslama saldırıdan başka birşey değildir. Peygamberimiz İslamı, Kuran’ı bütün insanlığa, bütün alemlere, hayatın her alanına hitap eden, bizzat hayata aktaran, fiilen önderlik eden, yol gösteren bir insan ve bir peygamberdir. Bu demektir ki peygambersiz bir din anlaşılmaz. 


Peygamberi devre dışı bırakan bir dinin kısa devre yapması ve karışması, hayattan çekilmesi mukadderdir. Tarihte bu durum yaşanmış ve görülmüştür. Hz. Peygambere saldırı konusunda dikkatli olmamız, tehlikeyi yok etmemiz lazımdır.

Allah müslümanları İslamdan ve Peygamberimizden uzaklaştırmasın, uyanık kalmamızı sağlasın. Amin. 


Hayırlı Cumalar. 
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yayın politikamızdan memnun musunuz?
Yayın politikamızdan memnun musunuz?