banner21

27.08.2016, 13:31

Darbe Öncesi ve Sonrası Planlar

15 Temmuz 2016'da FETÖ ve cuntacı askerler tarafından yapılan darbe girişiminde başarılı olsalardı planları neydi bunu değerlendireceğiz. 


Cuntacılar darbelerini gerçekleştirmiş olsalardı kim Cumhurbaşkanı, kim Başbakan, MİT’in başına kimin getirileceğini, Bakanlar Kurulunun kimlerden oluşacağını, belediyelerin başına kimlerin getirileceğini, sıkı yönetim komutanı kim olacağı listeler halinde yapılmış durumdaydı. 


Başarılı olmuş olsalardı bu listeler ABD’de yaşayan FETÖ başı Fethullah Gülen’in elindeydi. FETÖ başı ekibiyle gelip uygulanacaktı, hayata geçirilecekti. O zaman Türkiye işgal edilmiş, küçük bir Amerika devleti olacaktı. 


52. ABD eyaleti olarak hizmet verecekti. İstanbul’a yerleşen FETÖ başı Gülen, Mehdi, Mesih, Halife olarak islam dünyasını yönetecek, ruhani konseyinde dinler arası diyalog şemsiyesi altında inananları kontrolü altına alacaktı. Merkezleri İncirlik üstü olup Ortadoğu’yu buradan yöneteceklerdi. Darbeyi başaramayınca şimdi FETÖ üstü olarak Mısır’ın başkenti Kahire’yi üst yapmaya çalışıyorlar. Kanada’dan ümidi kesince rota ya Afrika ya da Ortadoğu olacakmış. ABD’nin planı acaba nedir? FETÖ başını Türkiye’ye teslim edecekler mi? F.Gülen kendini Mehdi olarak görüyor, kainat imamı olarak ilan ediyor. Halüsinasyon görüp Peygamberimizle görüştüğünü dillendiriyor. Dünya’ya Türkiye’nin durumunun kötü olduğunu, ekonomisinin bozulduğunu, siyasi istikrarın kalmadığını, baskıların arttığını, özgürlük alanının yok olduğunu dergilerinde ve internet sitelerinde yazıp çiziyorlar. Bunlar böyle yapıyor da biz darbecilere ne yapmamız gerekiyor? 


Darbe öncesinde ve sonrasında FETÖ örgütünün iç yapısını, elemanlarının kimler olduğunu, nasıl kumpaslar kurduğunu, kimlere nasıl baskı uyguladıklarını, nasıl himmet paraları topladıklarını, bu paraların nerede ve kime harcandığını, sorgulamamız gerekir. 


Toplanan derilerin, kurbanların parasının, elde ettikleri arsa ve binaların hesabını sorgulamamız gerekmektedir. 


Darbecilerin bir planı varsa Allah’ında bir planı olduğunu bilmeliyiz. Allah onların planlarını boşa çıkardı. Şimdi ise suçu olanlar cezalarını çeksinler.

Aklını kiraya verenler artık uyanmalı, kendi aklını kendi kullanmalıdır. 
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yayın politikamızdan memnun musunuz?
Yayın politikamızdan memnun musunuz?