banner21

26.07.2016, 10:52

Darbeci FETÖ ve Destekçileri

Fetullah Gülen bir devlet kurumu olan Diyanet'te 1960 larda görevine imam olarak başlamış daha sonra vaiz olmuş, 1966 yılında İzmir'de vaizlik yaparken örgütlenmeye başlamış. 

1970'lerin başında Örgütün mevcut sayısını çoğaltarak 1975'lerde devlet kurumlarına örgütün elemanlarını sokmaya başlamışlar. Fetullah Gülen kendini ülke genelinde tanıtıp örgütü genişletmiş bütün illerde örgütlenmeyi başarmıştır. ABD ve İsrail ajanı olan hain Getullah Gülen 1980'lerden başlayıp günümüze kadar devlet kurumlarından Milli Eğitim Bakanlığı'nda, Adalet Bakanlığı'nda, İçişleri Bakanlığı'nda, Türk Silahlı Kuvvetleri'nde devletin kılcal damarlarına kadar işlemiş FETÖ paralel devlet yapılanması olan Örgütü kurup devleti ele geçirmiş, amacına ulaşmak için televizyon kanalları, radyolar, gazeteler, ticari alanda şirketler kurup Holdingleşmiş eğitim alanında özel okullar açarak Ülkemizin en akıllı çocuklarını özel okullarında ve dershanelerinde yetiştirip örgütlenip paralel devlet yapılanmasını oluşturmuştur. 

2000'li yıllar da Ak Parti Hükümetine yanaşarak destek vermiş, devlet kurumlarında daha da güçlenmiş ve amacına ulaşınca devlet kurumlarında bulunan örgüt mensuplarıyla devlete ve hükümete 2011'den sonra kafa tutmaya başlamıştır. 

17-25 Aralık 2013'te Ak parti hükümetini yıkmak için yolsuzluk ve hırsızlık kumpası kurmuş ve başarılı olamamıştır. Paralel devlet yapılanmasının Türk Silahlı Kuvvetleri’nde örgütlenmiş olan FETÖ elemanları 15 Temmuz 2016 günü Yurtta Sulh cuntası tarafından darbe yapmaya yeltenmiş milleti karşısında bulan cuntacılar başarılı olamamıştır. 

Devleti ele geçiren Erdoğan'ı yok etmek ve hükümeti ortadan kaldırmak için darbe yapmaya kalkışmışlardır. Türk milleti, demokrasi Savaşı verip kazanmış darbecilere darbe indirmiştir. Bu FETÖ darbecilerine içeriden ulusalcılar, Kemalistler, PKKlılar, örgütün televizyonları, gazeteleri, sosyal medya üzerinden destek vermişlerdir. 

Ülkelerden Amerika birleşik devleti, İsrail, Birleşik Arap Emirlikleri, İngiltere, Vatikan, Almanya vb. Devletlerin gizli ajanları tarafından destek verilmiştir. 

Aynı zamanda bu devletlerin televizyonları, basın kuruluşları, sosyal medyası gizli bir şekilde örgüte destek vermişlerdir.

ABD'li Ralph Peters Fox News'ta Şöyle diyor: “Eğer Türkiye'de CIA ve FETÖ Örgütü başarılı olsaydı, İslamcılar kaybedecek biz kazanacaktık. Gülen kazansaydı İsrail, Vatikan ve Avangelistler kazanacaktı." Diyor.

Ayrıca Trump Başkan Obama’yı suçluyor, Gülene destek vermedi diye.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yayın politikamızdan memnun musunuz?
Yayın politikamızdan memnun musunuz?