HAFIZLIK İCAZET MERASİMİ YAPILDI

Diyanet İşleri Başkanlığınca yapılan sınav sonucu hafızlık belgesi almaya hak kazanan 21 öğrenci için Bor Mehmet Cindemir Sosyal tesislerinde hafızlık icazet merasimi düzenlendi.

EĞİTİM 20.11.2022, 21:53
HAFIZLIK İCAZET MERASİMİ YAPILDI

Diyanet İşleri Başkanlığınca yapılan sınav sonucu hafızlık belgesi almaya hak kazanan 21 öğrenci için Bor Mehmet Cindemir Sosyal tesislerinde hafızlık icazet merasimi düzenlendi.Bor İlçe Müftülüğüne bağlı Bor Hüdayi Hafızlık Erkek Yatılı Kur’an kursunda hafızlığını tamamlayan öğrenciler için hafızlık icazet merasimi düzenlendi.
Hafızlık İcazet merasim programına Niğde Milletvekili Yavuz Ergun, Bor Kaymakamı Mehmet Yavuz, Bor Belediye Başkanı Serkan Baran, Niğde İl Müftüsü Osman Ayas, Bor İlçe Müftüsü İsmail Çakır, Ak Parti Bor İlçe Başkanı Mustafa Altunbaş, İstanbul Büyük Çamlıca Camii Baş İmam Hatibi Kerim ÖZTÜRK ve Müezzini Saffet ÇALIŞ,  Kurum daire amirleri, STK Temsilcileri, Din görevlileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. 
“EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUM”
Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Bor İlçe Müftüsü İsmail  Çakır,’’Öncelikle bu 21 hafızımızın yetişmesinde emeği olan hocalarımıza, yöneticilerine, bu kurslarımızın iaşe ve ibatesine katkı sağlayan vakıflarımıza, derneklerimize, bu kurslarımızın yapılmasında maddi ve manevi yardımda bulunan hayır sahiplerine huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Hafızlarımızın anne babalarına, velilerine de huzurlarınızda çok teşekkür ediyorum. Onlar da büyük gayretlerle, büyük fedakarlıklarla çocuklarını Allah yolunda Kur’an öğrenmek ve onu hıfzetmek üzere bizlere emanet ettiler. Kalplerini Kur’an ile ziynetlendiren hafızlarımızı can-ı gönülden tebrik ediyorum’’ dedi.
Müftü Çakır’ın konuşmasının ardından program İstanbul Büyük Çamlıca Camii Baş İmam Hatibi  Kerim Öztürk ve  yine İstanbul Büyük Çamlıca Camii Müezzini Saffet Çalış’ın Kur’an-ı Kerim tilaveti ile devam etti. 
Kuran Tilavetinin ardından Niğde İl Müftüsü Osman Ayas katılımcılara dini sohbet yaptı. 
Kur’an-ı Kerim tilaveti ve ilahilerin okunmasının sonrasında Semazen gösterisi yapıldı. Ardından Hafızlar sahneye davet edilerek Hatim duasıyla beraber, Diploma takdimi ve hafızlara hediye töreninin ardından program sona erdi. 


 

Kaynak: Borunsesi.com | İlçemizin Gerçek Sesi
Yorumlar (0)