Tıp fakültesine asistan doktor kadrosu verildi

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Tıp Fakültesine, T.C. Sağlık Bakanlığı ve Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından tıpta uzmanlık eğitimi vermek için, ilk defa tıpta uzmanlık öğrencisi (asistan doktor) kadrosu verildi.

EĞİTİM 08.02.2021, 15:47 08.02.2021, 15:49
Tıp fakültesine asistan doktor kadrosu verildiNiğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Tıp Fakültesine, T.C. Sağlık Bakanlığı ve Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından tıpta uzmanlık eğitimi vermek için, ilk defa tıpta uzmanlık öğrencisi (asistan doktor) kadrosu verildi.

Tıpta uzmanlık eğitimi vermek üzere T.C. Sağlık Bakanlığı Tıpta Uzmanlık Kurulu (TUK) tarafından geçtiğimiz Ekim ayında yetkilendirilen Ömer Halisdemir Üniversitesi Tıp Fakültesine, Göz Hastalıkları Anabilim Dalı’nda bir, Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı’nda altı olmak üzere toplam yedi tıpta uzmanlık öğrencisinin alınacağı, 2021 Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (TUS) 1. Dönem Başvuru Kılavuzunun yayınlanması ile bildirildi.

Konu ile ilgili açıklama yapan Rektör Prof. Dr. Muhsin Kar, 2017-2018 eğitim-öğretim yılı ile birlikte faaliyetlerine başlayan Tıp Fakültemizin, yetkin akademisyen ve doktorları ile gelişmeye devam edeceğinin altını çizerek verilen tıpta uzmanlık öğrencisi kadrosunun da önemli olduğunu ve kendilerini oldukça memnun ettiğini belirtti. Rektörümüz Prof. Dr. Muhsin Kar ayrıca bu başarıda emeği geçen herkese de teşekkürlerini iletti.

Çağdaş ve yenilikçi bir tıp eğitimi vermeyi amaçlayan, bu amaç doğrultusunda güncel bilgi ve beceriye sahip, analitik düşünen, bilgisini yorumlayan, araştırmacı, kendini yenileyebilen, iyi iletişim kurabilen ve insani değerlere sahip hekimler yetiştirmek için çalışan Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Tıp Fakültesi, önümüzdeki dönemlerde her tıpta uzmanlık alanında, eğitimin başlaması için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Kaynak: Borunsesi.com | İlçemizin Gerçek Sesi
Yorumlar (0)