banner21

Türkiye’de Hayat Boyu Öğrenmenin Geliştirilmesi Projesi II Çalıştayı Niğde'de Yapıldı

Türkiye’de Hayat Boyu Öğrenmenin Geliştirilmesi Projesi II pilot illerinden biri olan ilimizde Proje bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

EĞİTİM 02.09.2016, 17:35 11.07.2017, 19:02
Türkiye’de Hayat Boyu Öğrenmenin Geliştirilmesi Projesi II Çalıştayı Niğde'de Yapıldı
Grand Hotelde yapılan çalıştaya M.E.B. Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Sosyal Ortaklar ve Projeler Daire Başkanı Sedat Abdulhakimoğulları, Vali Yardımcısı Adnan Türkdamar, İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Yaşar, İlçe Milli Eğitim Müdürleri ve çok sayıda kurum temsilcisi katıldı. Açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü YAŞAR, "Hayatın her alanında yaşadığımız gelişmeler günümüzde eğitim faaliyetlerinin sürekli güncellenmesi ihtiyacını doğurmaktadır.

Bir eğitim kurumundan mezun olup iş hayatına atılan bir bireyin iş hayatını başarılı bir şekilde devam ettirmesi için bilgilerini güncellemesi ve kişisel gelişimini tamamlaması kaçınılmaz bir gerekliliktir. İşte bu sebeple eğitim faaliyetlerinin insan yaşamı boyunca devam ettirilmesi bir gereksinim haline gelmiştir. 

Gerek eğitim çağı gerekse eğitim çağı dışındaki her yaştan bireylerimizin ilgi, istek ve ihtiyaçlarına cevap verebilmek amacıyla her alanda açtığımız kurslar ve geliştirdiğimiz projelerle hizmet vermeye çalışıyoruz.

Bu kapsamda ilimizde 2015-2016 Eğitim-Öğretim yılında 603 adet kurs açılmış olup bu kurslarda 16.053 adet kursiyer öğrenim görmüştür. Kurs ve kursiyer sayımız her geçen yıl artış göstermekte olup yaptığımız tanıtım faaliyetleriyle hayat boyu öğrenme konusundaki farkındalığı artırmaktayız.

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğümüzün yürüttüğü bu projenin ve çalıştayın ilimiz ve ülkemiz adına hayırlı olması dileklerimle hepinizi saygı ile selamlıyorum." dedi.

Proje takım lideri Sean Curley´in sunumlarının ardından iletişim uzmanı Zeynep MERİÇ projeye dair detaylı bilgiler aktardı. Çalıştayın öğleden sonraki bölümünde ise katılımcılar yaptıkları grup etkinlikleriyle proje konusunda bilgilendirildi.  

Kaynak: Borunsesi.com | İlçemizin Gerçek Sesi
Yorumlar (0)