banner21

Yaşar’dan Evde Eğitim Gören Öğrenciye Ziyaret

Niğde İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Yaşar evde eğitim gören Elif Kardelen Meşe´yi evinde ziyaret etti.

EĞİTİM 06.12.2017, 09:35 06.12.2017, 09:36
Yaşar’dan Evde Eğitim Gören Öğrenciye Ziyaret

Niğde İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Yaşar evde eğitim gören Elif Kardelen Meşe´yi evinde ziyaret etti.

2017-2018 Eğitim-Öğretim yılında ilimizde 2215 öğrenci özel eğitim hizmetlerinden yararlanmakta olduğunu ifade eden Yaşar, “Zorunlu eğitim çağında 8 özel eğitim okulunda 228 öğrenci, okullarımızda kaynaştırma eğitimi ile 627 öğrenci, 25 özel eğitim sınıfında 114 öğrenci, evde eğitim alan 46 öğrenci, destek eğitimi alan 167 öğrenci ve özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinden destek eğitimi alan 1033 öğrenci bulunduğunu ifade etti.

Niğde İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Yaşar, bu öğrencilerden biri olan Elif Kardelen Meşe´yi evinde ziyaret etti. Ziyarete Özel Eğitim Şubesinden sorumlu İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Sinan Ecer ve Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürü Bekir Kesgin de katıldı.

Öğrencinin eğitim durumu hakkında öğretmeninden bilgi alan Halil İbrahim Yaşar, "Öncelikle Elif kızımızın güler yüzlü, son derece azimli ve neşeli tavırları beni çok memnun etti. Bizim gibi ahiret inancına sahip toplumlar için Elif gibi öğrenciler birer kazançtır. Bu çocuklarımızla biraz daha fazla ilgilenerek topluma kazandırılması için devletimiz her türlü imkanı sağlamaktadır. Bir öğrenciye yeri geldiğinde sınıf seviyesine göre evinde birden fazla öğretmen görevlendirerek bu konuya ne kadar önem verdiğini göstermektedir. Biz de elimizden geldiği kadar özel eğitim öğrencilerimizin ihtiyaçlarını gidermeye çalışıyoruz. Rabbim ailemize ve kızımıza sağlıklı ve sıhhatli hayırlı bir ömür nasip eder inşaallah." dedi ve Elif ve annesi ile de bir süre sohbet etti. Ziyaretten duydukları memnuniyeti ifade eden anne Gülşah Meşe, devletimizin sunduğu tüm imkanlardan dolayı emeği geçenlere teşekkürlerini sundu.

 

 

Kaynak: Borunsesi.com | İlçemizin Gerçek Sesi
Yorumlar (0)