SDF GROUP YATIRIMLARINA DEVAM EDİYOR

SDF Grup, yatırımlarını büyütmeye devam ediyor. TÜRK ÇİFTÇİSİ SON TEKNOLOJİ TRAKTÖRLER İLE BULUŞUYOR

EKONOMİ 24.01.2022, 13:47 24.01.2022, 15:51
SDF GROUP YATIRIMLARINA DEVAM EDİYOR

Türkiye'de çiftçilerin en güvendiği markalar arasında yer alan Same Deutz Fahr Grup (SDF), ülkemizdeki yatırımlarını genişletmeye devam ediyor.

Niğde'de Çetin Tarım, Hüsnü Murat ÇETİN aracılığıyla çiftçilere hizmet veren grup, son olarak Balıkesir Bandırma'da açacağı fabrikayla birlikte üretimlerini arttırmayı hedefliyor. Dünyanın en önemli traktör üreticileri arasında yer alan SDF Grup, 2013 yılında başladığı Türkiye'deki yatırımlarını emin adımlarla güçlendiriyor. SDF Grup, 2022 yılında hizmete açmayı planladığı 210 bin metrekarelik fabrikaları için geri sayıma başladı.

'İLERİYE DÖNÜK YATIRIMLARLA SES GETİRMEYE DEVAM EDİYORUZ'

SDF Group yetklilerin yapmış olduğu basın açıklamasında,”Traktör sektörünün en büyük firmalarından Same ve Deutz-Fahr markalarını son teknoloji ile Bandırma’daki fabrikasında yerli üreten ve satışını hem yurtiçi hem de yurtdışına gerçekleştiren SDF Group, Türkiye’de yaptıkları ve ileriye dönük yatırımları ile ses getirmeye devam ediyor. Son olarak firma, mevcut fabrika alanının 210.000 m2 ye büyütülmesi ve kapalı alınında 100.000 m2 ye çıkartılmasına yönelik yeni bir fabrika alanı satın aldı. Türkiye’de yaptığı yatırımın şuan ki değeri yaklaşık 1 Milyar TL nin üzerinde olan firma, yeni fabrika alanı ve eş zamanlı burada faaliyete geçirmeyi hedeflediği birçok yeni proje ile birlikte bu yatırım tutarını en kısa zamanda 2 katına çıkarmayı hedefliyor. Mevcut fabrikasında, yıllık 20.000 adet traktör üretimi yapabilen firma, bünyesinde birçok operasyonuda barındırıyor. Üretim kompleksi; şanzıman üretim hattı ile birlikte, 2 bağımsız traktör üretim bandı, boyahaneler, yedek parça deposu, eğitim binası, açık-kapalı antrepo, sevkiyat alanları ve idari ofislerden oluşuyor. Bu tesislerde üretimi yapılan 4 farklı traktör markası (Same, Deutz-Fahr, Lamborghini ve Hurlimann) ve yüzlerce model, son teknoloji ile üretilmektedir. Son olarak üretilen traktörlerde Euro-5 motor tipi de kullanılarak, başta Avrupa pazarı olmak üzere birçok ülkeye ihraç edilmektedir. Ki 2019, 2020 VE 2021 yılındaki ihracat başarısı TİM (Türkiye İhracatçılar Meclisi) tarafından da en başarılı firmalar listesine girerek ödüllendirilmiştir. Ayrıca 2020 yılındaki mevcut durumu ile SDF firması FORTUNE 500 En büyük Sanayi Şirketleri listesine de girme başarısını göstermiştir” ifadelerine yer verildi. 

“ÇİFTÇİMİZE DAHA KALİTELİ VE KAPSAMLI HİZMET SUNACAĞIZ” 

Niğde'de  yetkili satış noktası olan Çetin Tarım firması da sektör içindeki yenilikleri yakından takip ederek ticaret hayatında emin adımlarla büyümeye devam ediyor. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Çetin Tarım Sahibi Murat Çetin; “2013 yılından bu tarafa yatırımlarını devam ettiren SDF Grup, 2022’de yeni fabrikasını açarak değerli çiftçilerimize daha kaliteli ve kapsamlı hizmet verecek” dedi.

Kaynak: Borunsesi.com | İlçemizin Gerçek Sesi
Yorumlar (0)