banner21

Bor'a yeni OSB resmen kuruldu

Bor Tarıma Dayalı İhtisas Besi Organize Sanayi Bölgesi, Tarım ve Orman Bakanlığı'nda atılan imzaların ardından resmen kuruldu.

GÜNDEM 29.07.2021, 13:21
Bor'a yeni OSB resmen kuruldu

Bor Tarıma Dayalı İhtisas Besi Organize Sanayi Bölgesi, Tarım ve Orman Bakanlığı'nda atılan imzaların ardından resmen kuruldu.

ERGUN: "YENİ BİR ORGANİZE SANAYİMİZ OLDU"

Ak Parti Niğde Milletvekili Yavuz Ergun, Niğde-Bor Tarıma Dayalı İhtisas Besi Organize Sanayi Bölgesi’nin Tarım Ve Orman Bakanlığının oluru ile tüzel kişilik kazandığını söyledi.
Milletvekili Ergun: “ İlimiz Bor İlçesi Gebere Mahallesi 1591/22 No’lu parseldeki 4.000 dekar arazi üzerinde Tarıma Dayalı İhtisas Besi Organize Sanayii Bölgesi kurulması için 3 yıldır yoğun bir şekilde devam ettirdiğimiz çalışmalar neticesinde T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı Tarım Reformu Genel Müdürlüğü Organize Tarım ve Hayvancılık Bölgeleri Daire Başkanlığı uygun görüşüyle ve Tarım ve Orman Bakanı Sayın Bekir PAKDEMİRLİ Beyefendinin bugünkü olurları ile Niğde-Bor Tarıma Dayalı İhtisas Besi Organize Sanayi Bölgesi tüzel kişilik kazanmış olduğunu müjdelemekle bahtiyarım.

Toplam 50.000 büyükbaş hayvan kapasitesine sahip olacak yeni Organize Sanayi Bölgemizde kapasiteleri 50 ila 500 baş arasında değişen toplam 128 işletmeyle birlikte biyogaz tesisi, entegre et tesisi, yem tesisi, hayvan sağlığı merkezi ile ticari ve sosyal donatılarla, asgari 600 kişilik ek istihdam oluşturularak ilimiz ekonomisine önemli bir canlılık kazandıracaktır.
Bölgede yıllık 12.000 Ton kırmızı et üretimiyle beraber il ekonomisine yılda 55 Milyon dolarlık ek hasıla artışı sağlanmış olacaktır. İlimiz hayvancılık ve tarım sektörü için çok önemli bir kilometre taşı olan yeni organize sanayi bölgemizin ilimiz Niğde’ye ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ederim.
Bölgenin kurulum sürecinde sürekli desteklerini her zaman gördüğümüz Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Bekir Pakdemirli’ye sonsuz şükranlarımı sunarım" şeklinde konuştu.

BARAN: "BOR BÖLGEYE IŞIK SAÇACAK"

Atılan imzaların ardından konuşan Bor Belediye Başkanı Serkan Baran ise, Bor'un bölgede ışık saçan bir merkez haline geleceğini belirtti. Başkan Baran, açıklamasında; " Bor İlçemiz bölgesine ışık saçan bir merkez haline geliyor. Türkiye’nin 3. en büyüğü olacak Bor Tarıma Dayalı İhtisas Besi OSB’nin kuruluş protokolünü imzaladık. Gecesini gündüzüne katarak çalışan proje koordinatörlerimize, bürokratlarımıza ve emeği geçen herkese gönülden teşekkür ediyorum. Memleketimiz için elimizden gelen ne var ise var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

Haber: Oğuz Eser

Kaynak: Borunsesi.com | İlçemizin Gerçek Sesi
Yorumlar (0)