banner21

Bor'da açılışlar aralıksız devam ediyor

Bor Belediyesi tarafından ilçemiz Pınarbaşı mevkiinde yapımı tamamlanan hayvan pazarının açılışı yapıldı. 

GÜNDEM 19.07.2021, 18:45 19.07.2021, 18:55
Bor'da açılışlar aralıksız devam ediyor

Bor Belediyesi tarafından ilçemiz Pınarbaşı mevkiinde yapımı tamamlanan hayvan pazarının açılışı yapıldı. 

Ak Parti Niğde Milletvekilleri Yavuz Ergun ve Selim Gültekin, Bor Kaymakamı Mehmet Yavuz, Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, İl Genel Meclis Başkanı Nusret Teksin, Ak Parti Niğde İl Başkanı Ömer Kılıç, Ak Parti Bor İlçe Başkanı Mustafa Altunbaş, MHP Bor İlçe Başkanı Uğur Zorlu, Bor Belediyesi meclis üyeleri, STK temsilcileri ve davetliler katıldı. 

Açılışta bir konuşma gerçekleştiren Bor Belediye Başkanı Serkan Baran, Bor ilçesinin böyle bir hayvan pazarına ihtiyacı olduğunu ve bunu gerçekleştirdiklerini belirtti. 

Başkan Baran, açıklamasında; "Bor İlçemizin ihtiyacı olan hayvan pazarı her dönemde gündeme gelmiş, ama bugüne kadar gerçekleştirilememişti. 2021 yılını açılışlar yılı olarak ilan etmiştik. Bugün bir tane daha yatırımın açılışını yapacağız. Burası belediyemizin değil, canlı hayvan alım satımı yapan tüccarlarımızın mekanı. Benim temennim inşallah buraya sahip çıkacaklar. 2 Ağustos 2021 tarihi itibariyle pazartesi günleri her hafta düzenli olarak hayvan pazarımızın kurulmasıyla ilgili çalışmalarımızı yaptık. Bor Belediyesi olarak tamamen kendi imkanlarımızla 4 bin metrekaresi kapalı, 500 metrekaresi sosyal tesis alanı, 10 bin metrekaresi açık hayvan satış yeri 25 bin metrekaresi de otopark olarak tahsis ettik. Başta ilçemize ve ilimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum." dedi.

Protokol üyeleri, açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından hayvan satıcılarını gezerek, vatandaşların bayramlarını tebrik etti. 

Haber: Oğuz Eser

Kaynak: Borunsesi.com | İlçemizin Gerçek Sesi
Yorumlar (0)