banner21

banner41

Bor'luların Otobüs Çilesi Son Buldu!

Niğde Belediyesi, Bor-Niğde arasında sefer yapan yolcu taşıma araçlarının, il merkezindeki güzergahlarının değiştirilmesinin ardından, yolcuların yaşayabileceği mağduriyetin giderilmesi için tedbir aldı.

GÜNDEM 21.09.2016, 16:40 21.09.2016, 16:41
Bor'luların Otobüs Çilesi Son Buldu!
Niğde Belediyesi, Bor-Niğde arasında sefer yapan yolcu taşıma araçlarının, il merkezindeki güzergahlarının değiştirilmesinin ardından, yolcuların yaşayabileceği mağduriyetin giderilmesi için tedbir aldı. Bor istikametinden 10 Nolu Kooperatife ait araçlarla gelen yolcular, Derbent Kavşağı’ndan itibaren, 51 Nolu Şehiriçi Yolcu Taşıma Kooperatifine ait araçlarla ücretsiz olarak şehir merkezine taşınacak.

Niğde Belediye Meclisi, şehir merkezindeki trafik yoğunluğunu azaltmak için, ilçelerden gelen toplu yolcu taşıma araçlarının şehir merkezindeki güzergahlarını yeniden belirledi. Bor ilçesinden gelen özel halk otobüsleri için de Derbent Kavşağı'ndan itibaren şehir merkezine girmeden, Selçuklu Caddesi ve Tren Garı istikametinden Eski Terminale kadar yeni bir güzergah belirlendi. Bor 10 Nolu Taşıma Kooperatifine ait araçların, Derbent Kavşağı’ndan sonra şehir merkezine girmemesi nedeniyle, Bor’dan gelen ve Niğde şehir merkezine gitmek isteyen yolcuların mağduriyet yaşamaması için Niğde Belediyesi tedbir aldı. Buna göre, Bor Niğde arasında yolcu taşıyan 10 Nolu kooperatif yolcuları, Derbent Kavşağı’ndan itibaren, yolcu biletlerini ibraz ederek, şehir merkezine 51 Nolu Yolcu taşıma kooperatifine ait araçlarla ücretsiz taşınacak.

Bilindiği gibi Niğde Belediye Meclisi, yolcu taşımacılığı yapan kooperatiflere bağlı araçların il merkezindeki güzergahlarında değişiklik yaptı. Buna göre, yolcu taşımacılığı yapan kooperatiflere bağlı araçlar Ankara istikametinden şehre girerken, Derbent Mezarlığı Kavşağı'ndan Ethem Onbaşı Caddesi'ne geçecek. Buradan Selçuklu Caddesi, Adana Caddesi, Tren Garı ve Murat Zeren Caddesi'ne girecek olan kooperatif araçları Cumhuriyet Bulvarı ve Emin Erişingil Caddesi'ni takip ederek Rahman Camii önünden Ofis Sokağa girip tekrar Emin Erişingil Caddesi'ne giriş yapacak ve Eski Terminal Caddesindeki Köy Garajı'na girecek. Geri dönüşlerde ise İl Trafik Komisyonu Başkanlığı'nın daha önce belirlediği mevcut güzergahları kullanılacak.

Kaynak: Borunsesi.com | İlçemizin Gerçek Sesi
Yorumlar (0)
Messenger Sohbet Eklentisi Code -->
Your Sohbet Eklentisi code -->