Çiftçi için son gün 31 Aralık

Türkiye Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, tarımsal destek ödemelerinden kesilen gelir vergisinin iadesi için çiftçilerin 31 Aralık'a kadar başvuruda bulunması gerektiğini ifade etti.

GÜNDEM 28.12.2021, 10:50
Çiftçi için son gün 31 Aralık

İadelerin 2016 yılından itibaren yapılan destekleri kapsadığını söyledi.

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, yaptığı yazılı açıklamasında, tarımsal desteklerden kesilen gelir vergisinin iade sürecine ilişkin değerlendirmede bulundu. Başvuruların yıl sonunda dolacağını vergi iadesi 2016 yılından günümüze olan tarımsal destekleri kapsadığını söyleyen Bayraktar, ‘‘ İade için çiftçilerimizin en geç 31 Aralık'a kadar dilekçelerini eksiksiz bir biçimde doldurarak başvuruda bulunmaları gerekiyor." Dedi.

DİLEKÇE NEREYE VERİLECEK?

Talep dilekçelerinin internetten doldurulabileceği gibi, elden veya posta yoluyla vergi dairelerine ya da mal müdürlüklerine de verilebileceğini aktaran Bayraktar, şunları kaydetti:

"Hak sahiplerinin mirasçıları ya da vekilleri tarafından yapılan başvurularla bu kapsamda açılmış davalardan feragat etmek suretiyle yapılan başvurulara ilişkin dilekçelerin elden ve posta yoluyla ilgili vergi dairesine verilmesi gerekiyor. Kendisine destek ödemesinde bulunulan hak sahiplerinin mirasçıları tarafından iade talebinde bulunulması halinde ise dilekçe ekine 'mirasçılık belgesi' ile 'veraset ve intikal vergisi ilişik kesme belgesi'nin eklenmesi şartıyla mirasçılar hisseleri oranında iadeden yararlanabileceklerdir."

Bayraktar, bu süreçte ziraat odalarının çiftçilere yardımcı olacağını ifade etti.

(TZOB)

Kaynak: Borunsesi.com | İlçemizin Gerçek Sesi
Yorumlar (0)