GEBERE BARAJI VE MANDİLMOS MESİRE ALANLARI AÇILDI

Niğde Belediyesi tarafından yenilenen mesire alanları protokolün ve vatandaşların yoğun katılımı ile hizmete açıldı. Gebere Barajı ve Mandilmos Mesire alanlarında ki çalışmalar tamamlanarak Niğde Belediyesi tarafından halkın kullanımına sunuldu.

GÜNDEM 10.08.2022, 10:20 10.08.2022, 10:26
GEBERE BARAJI VE MANDİLMOS MESİRE ALANLARI AÇILDI

Pazar günü saat 12:00 da Gebere Barajında düzenlenen açılış töreni ile Gebere ve Mandilmos mesire alanlarının açılışı gerçekleştirildi.

Açılış için ücretsiz servis sağlayan Niğde Belediyesi aynı zamanda açılışa özel olarak çeşitli yiyecek ve içecek ikramlarında bulundu.  Gebere barajı mesire alanında vatandaşlar zipline, dev salıncak, ATV, paintball ve jumping trambolin ile adrenalinin doruklarına vardılar.

Açılışta bir konuşma yapan Niğde Belediye Başkan Emrah Özdemir;

"Bugün burada Belediyemiz tarafından yenilenen mesire alanlarımızı vatandaşlarımızın hizmetine açıyoruz.

Gebere Barajı ve Mandilmos Mesire alanlarında ki çalışmalarımızı tamamlayarak yüzümüzün akıyla sizlerin hizmetine sunmanın haklı gururunu yaşıyoruz.

Göreve geldiğimizde söz verdiğimiz gibi hepimizin çocukluk hatıraları ile dolu olan Gebere Barajımızı ve Mandilmos Piknik Alanımızı tekrar eski günlerine getirdik.   İnşallah bugün Gebere Barajı Mesire Alanımızın ve Mandilmos Piknik Alanımızın açılışını bugün burada sizlerle birlikte gerçekleştireceğiz.

Gebere Barajı ve çevresini belediyemizin imkanları ile tekrar düzenlenerek mesire alanı olarak vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Hepinizin bildiği üzere Gebere Barajı Türkiye Cumhuriyeti’nin Anadolu’daki ilk su yapılarından birisi olması bakımından oldukça önemli bir barajdır. Burası artık sizlerin ailenizle eğlenip piknik yapabileceğiniz güvenli bir yer haline geldi. Burada sizlerin hizmetine soktuğumuz çeşitli spor aktiviteleri ile maceranın doruklarına varacaksınız.

Mandilmos Piknik Alanımızda da yenileme çalışmalarını tamamladık. Burada Barbekülerimiz yapıldı, çocuk parkları yapıldı, çimlendirilme yapıldı, çevresine tel örgüler çekildi. 24 saat kontrol altında olan piknik alanımızda her türlü tedbiri almış durumdayız. Burada bütün ailelerimiz güvenli bir şekilde pikniklerini yapabilecekler. Burada 260 tane piknik masamız var fakat dört yüz aile ye kadar piknik yapma kapasitesi bulunuyor. Tüm bu hizmetler karşılığında buranın temiz tutulması için cüzü sembolik bir ücret alacağız. Yenilediğimiz ve vatandaşlarımızın hizmetine sunduğumuz bu mesire alanlarıyla vatandaşlarımız doğayla iç içe sağlıklı ve güzel zamanlar geçirebilecekler. Memleketimize hayırlı uğurlu olsun inşallah." ifadelerini kullandı.

Kaynak: Borunsesi.com | İlçemizin Gerçek Sesi
Yorumlar (0)