Niğde Ömer Halisdemir Türkiye Kick Boks Turnuvasına hazırlanıyor

Türkiye’de bir ilk olan Ömer Halisdemir Türkiye Büyükler, Gençler ve Yıldızlar Kick Boks şampiyonası Niğde’de düzenlenecek.

GÜNDEM 19.07.2017, 11:20 09.11.2018, 00:01
Niğde Ömer Halisdemir Türkiye Kick Boks Turnuvasına hazırlanıyor

 Türkiye’de bir ilk olan Ömer Halisdemir Türkiye Büyükler, Gençler ve Yıldızlar Kick Boks şampiyonası Niğde’de düzenlenecek.

Niğde, 5 Temmuz darbe girişimini seyrini değiştiren Kahraman şehit Ömer Halisdemir’in ismini taşıdığı ve 81 ilden sporcuların katılacağı Ömer Halisdemir Kick Boks Türkiye Şampiyonasına hazırlanıyor.
Niğde Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Yardımcısı Yaşar Erdem; “20 Temmuz Perşembe günü düzenlenecek turnuvamız 15 Temmuz şehitlerimiz ve Ömer Halisdemir anısına Niğde’mizde düzenlenecek turnuva bizim için çok önemli. İlimizde yapılacak olan Şehit Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir Türkiye Şampiyonasında Kick Boks Federasyonu içinde Milli takım seçmeleri niteliğinde bir turnuva olacak. İlimizde düzenlenecek turnuvaya 81 ilden yaklaşık 3 Bin 500 sporcu ve idarecilerle birlikte 4 Bin kişinin katılımıyla bir turnuva gerçekleştirilecek. 
Türkiye’de de Ömer Halisdemir turnuvası olması nedeniyle çok büyük bir ilgi ve katılım olacağını ifade eden Yaşar; “ ilimizde düzenlenecek olan Ömer Halisdemir Türkiye Kick Boks şampiyonası Niğde içinde bir ilk olacaktır. Turnuvamızdaki müsabakalarımız 20 Temmuz Perşembe günü başlayıp 26 Temmuz Çarşamba günü sona erecek. Bur turnuvamızda Milli takım seçmeleri de yapılacaktır. Bu turnuvanın düzenlenmesinde bizlerde desteklerini esirgemeyen Sayın valimize ve Federasyon başkanımıza da teşekkür ederim” diye konuştu.
Kick Boks Milli Takım İl Temsilcisi Ali Kale; “Türkiye’de Ömer Halisdemir ismiyle düzenlenen turnuva bir ilk ve böyle büyük ve geniş kapsamlı bir turnuva ilimizde de bir ilk olma özelliğini taşıyor. Bu hem Kick Boks Federasyonunun hem de Niğde Gençlik sporun yapmış olduğu büyük özveri ve başarıyla sağlanan bir müsabaka. Niğde bu kadar büyük bir katılımla gerçekleştirilecek olan turnuvaya ev sahipliği yapacak. İlimizde düzenlenecek olan turnuvaya katılan tüm sporcu ve hocalarına başarılar dilerim. Ayrıca burada dereceye girecek sporcularımız Avrupa ve Dünya şampiyonasına katılacaklar ” dedi.

Kaynak: Borunsesi.com | İlçemizin Gerçek Sesi
Yorumlar (0)