NİĞDE’DE DEPREM SONRASI HASARLI BİNALAR TESPİT EDİLİYOR

Niğde Belediyesi ve Niğde Valiliği Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü Ekipleri merkez üstü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi olan 7.4 şiddetindeki depremden etkilenen ilimizde hasar tespit çalışmalarına başladı.

GÜNDEM 07.02.2023, 18:31
NİĞDE’DE DEPREM SONRASI HASARLI BİNALAR TESPİT EDİLİYOR

Niğde Belediyesi ve Niğde Valiliği Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü Ekipleri merkez üstü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi olan 7.4 şiddetindeki depremden etkilenen ilimizde hasar tespit çalışmalarına başladı.  Ekipler ivedi bir şekilde depremden etkilenen ve kullanılmasında sakınca olan binaları tespit etmeye başladı. Ekipler çatlamış ve kullanılmasında sakınca olan binaları tek tek tespit ederek buralarla ilgili gereken kanuni prosedürü uyguluyorlar.

Niğde Belediyesi tarafından konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada “vatandaşlarımızı her türlü riskli durumdan korumak için Niğde Valiliği Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü ekiplerimizle birlikte şehrimizdeki hasarlı ve çatlamış binaları tespit ediyoruz. Evlerinde riskli durum oluşan vatandaşlarımız Niğde Belediyesi’nin 444 51 01 no’lu çağrı merkezini ve Niğde Valiliği Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü’nün (0388) 232 34 10 no’lu telefonunu arayabilirler. “İfadeleri kullanıldı.

Kaynak: Borunsesi.com | İlçemizin Gerçek Sesi
Yorumlar (0)