Niğde’de Esnafa Avantajlı TESK Kart Dağıtımı Başlandı

Niğde Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (NESOB) Başkanı Erdoğan Aykin, Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu tarafından düzenlenen "TESK Kart" ile esnafın sağlıktan eğitime kadar birçok alanda indirimli alışveriş yapabileceğini belirtti.

GÜNDEM 14.12.2017, 10:13 14.12.2017, 10:14
Niğde’de Esnafa Avantajlı TESK Kart Dağıtımı Başlandı

Niğde Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (NESOB) Başkanı Erdoğan Aykin, Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu tarafından düzenlenen "TESK Kart" ile esnafın sağlıktan eğitime kadar birçok alanda indirimli alışveriş yapabileceğini belirtti.

Esnaf ve sanatkarlara, anlaşmalı üye iş yerlerinden yaptıkları alışverişlerde indirim sağlayacak olan TESK Kartın 1 Aralık'tan itibaren aktif olduğunu ve dağıtıma başlandığını söyleyen NESOB Başkanı Aykin, "Federasyonumuz tarafından hayata geçirilen TESK Kart sayesinde esnaf ve sanatkarlarımız, anlaşmalı üye iş yerlerinde akaryakıtta yüzde 8, sağlıkta yüzde 25, eğitimde yüzde 10 ve sinemada yüzde 50'ye varan indirimlerden yararlanabilecek. Türkiye genelindeki 2 milyon esnaf ve sanatkarımız ile onların aileleri, bağlı bulundukları Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliklerine müracaat edip hiçbir bedel ödemeden TESK Kartı kullanabilecek. Üstelik bu kart Türkiye'nin her yerinde geçerli olacak. Örneğin Niğde'de ikamet eden esnaf bir ailenin Ankara'da öğrenci olan evladı, oradaki spor bir mağazadan indirimli alışveriş yapma hakkına erişecek" diye konuştu.

Türkiye'deki birçok seçkin mağazanın TESK Karta indirim yapmak istediğini ifade eden Aykin, "Esnaf ve sanatkar camiası olarak Türkiye'de çok geniş bir kitleyiz. TESK Kart kullanımında 81 ilde, 2 milyonu esnaf, toplam 10 milyonluk bir hedef kitleye ulaşmayı planlıyoruz. Esnaflarımız alışverişlerinde bu kartı sık sık kullanmalı. Kullanım arttıkça daha geniş kitlelere hitap edecek. Yelpaze ne kadar genişlerse kazanım da o kadar artar. İnsanlar TESK Kartı tercih ettikçe puan kazanmaya devam edecekler" dedi.

Kaynak: Borunsesi.com | İlçemizin Gerçek Sesi
Yorumlar (0)