REKTÖR HASAN USLU: "ÖĞRETMENLERİMİZ TOPLUMUN EN FEDAKÂR VE SAYGIN ÜYELERİDİR"

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi (NÖHÜ) Rektörü Prof. Dr. Hasan Uslu 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeni ile bir mesaj yayımladı.

GÜNDEM 24.11.2022, 11:29 24.11.2022, 11:31
REKTÖR HASAN USLU: "ÖĞRETMENLERİMİZ TOPLUMUN EN FEDAKÂR VE SAYGIN ÜYELERİDİR"

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi (NÖHÜ) Rektörü Prof. Dr. Hasan Uslu 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeni ile bir mesaj yayımladı. Rektör Uslu mesajında; 'Türk milleti olarak değerlerimizin nesilden nesile aktarılmasının öncüsü, yarınlarımızın umudu çocuklarımızı geleceğe hazırlamak gibi ulvi bir görevi üstlenen öğretmenlerimiz, toplumun en fedakâr ve saygın üyeleridir. Türkiye Yüzyılı olarak adlandırılan zaman diliminde ülkemizi imrenilecek bir seviyeye taşımak adına bilgili, kültürlü, araştıran ve sorgulayan nesilleri yetiştirmek adına Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi olarak bizler de üstümüze düşen görevi en iyi şekilde yapma gayreti içindeyiz. Bu bağlamda öğretim elemanları ve öğrencilerimizin, ülkemizin kalkınmasına katkı sağlayacak tüm faaliyetlerinde her daim yanlarında olacağımızı bildiririz dedi.

Tüm bu duygu ve düşüncelerle, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Başöğretmenlik unvanının verildiği ve Öğretmenler Günü olarak kutladığımız bu anlamlı günde görevlerini hakkıyla yerine getiren, ülkesine ve milletine hayırlı nesiller yetiştiren tüm öğretmenlerimize şükran ve minnetlerimi sunuyor, ebediyete irtihal etmiş, görevi başında Şehit düşmüş tüm öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, tüm eğitim camiamızın 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü tebrik ediyorum' dedi.

Kaynak: Borunsesi.com | İlçemizin Gerçek Sesi
Yorumlar (0)