Şehitler İçin Pedal Çeviriyorlar

Konya Valiliği ve Konya Halk Sağlığı Müdürlüğünce düzenlenen "15 Temmuz Şehitlerini Anma Bisiklet Turu’nun 4. gününde bisiklet ekibi ve 50 bisikletçi Niğde Bor ilçesi Çukurkuyu Belediyesinde bulunan Kahraman Şehit Ömer Halisdemir in kabrine  ulaştı.

GÜNDEM 06.07.2017, 10:30 03.03.2018, 19:13
Şehitler İçin Pedal Çeviriyorlar

 Konya Valiliği ve Konya Halk Sağlığı Müdürlüğünce düzenlenen "15 Temmuz Şehitlerini Anma Bisiklet Turu’nun 4. gününde bisiklet ekibi ve 50 bisikletçi Niğde Bor ilçesi Çukurkuyu Belediyesinde bulunan Kahraman Şehit Ömer Halisdemir in kabrine  ulaştı.

Ekipler 15 Temmuz darbe girişimi sırasında darbeci General Semih Terzi öldürdükten sonra darbeci askerler tarafından şehit edilen  Astsubay Başçavuş Ömer Halisdemir'in kabri başında andı. Ziyarette şehidin mezarı başında Kur'an-ı Kerim okunarak dua edildi Şehidin mezarından, turun son bulacağı Çanakkale Şehitler Abidesi'ne bırakılmak üzere toprak alındı. Şehit Halisdemir'in babası Hasan Hüseyin Halisdemir’i de evinde ziyaret eden bisikletçiler Kahraman şehidin babasına Türk bayrağı ve Kur'an-ı Kerim hediye edildi.
Programda konuşma yapan Konya Halk Sağlığı Müdürü Dr. Hasan Öznavruz; 15 Temmuz gecesi vatandaşların, ülkeyi kaosa sürüklemek isteyen karanlık güçlere karşı gereken dersi verdiğini söyledi.
O gece, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısına ses vererek meydanlara koşan milletin, şanlı tarihine üstün bir başarı daha yazdığını belirten Öznavruz, şunları kaydetti:  "Ülkenin ekmeğiyle büyüyen, milletin içindeki hainlerin, ülke sevdalısı vatandaşlara şuursuzca ateş etmesi sonucu 249 şehit verdik. O gece şehit olan kardeşimizden biri de Ömer Halisdemir oldu. Burada bulunarak onlara, 'Sizi unutmadık, unutmayacağız, unutturmayacağız' diyoruz. Şehadet şerbetini içmek üzere kararlılıkla meydanlara çıkan vatan evlatlarına Allah'tan rahmet diliyorum" dedi.
Dr. Öznavruz; “ Ayrıca ziyaret ettiğimiz yerlerde şehitlerimizin yakınlarından aldığımız mektupları da Sayın Cumhurbaşkanımıza vereceğiz Konya Halk Sağlığı müdürlüğü olarak şehit yakınlarımızdan aldığımız mektuplardan bir kitapçık oluşturmayı düşünüyoruz. Bugün darbenin seyrini değiştiren Kahraman şehidimizi ziyaret ederek dua ettik ve Niğde sağlık İl müdürümüz ve Niğde Halk Sağlığı müdürümüz tarafından şehidimizin kabrinden aldıkları toprakları bizlere emanet ettiler. Bizlerde şehitlerimizin kabirlerinden aldığımız toprakları bisikletçi arkadaşlarımıza emanet ediyoruz. Bisikletçi arkadaşlarımız turun son bulacağı Çanakkale Şehitler Abidesi'ne bırakılacaklar ve Çanakkale şehitlerimizle topraklarını buluşturacaklar. Bisikletçilerimiz 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıl dönümünde 15 Temmuz şehitler köprüsünde bulunacaklardır. Turumuz buradan Aksaray iliyle devam edecektir” diye konuştu.
Kahraman şehit Ömer Halisdemir’in baba ocağı olan Çukurkuyu belediyesinde düzenlenen Programa Konya Halk Sağlığı müdürü Dr. Hasan Öznavruz, Niğde Sağlık İl müdürü Dr. Yılmaz Yücel, Niğde Halk Sağlığı müdürü Dr. Ertan Değirmencioğlu,  Niğde Patates Araştırma Enstitüsü müdürü Uğur Pırlak, Niğde Çevre ve şehircilik İl müdürü Hamdi Görkem Gençtürk, Çukurkuyu Belediye Başkanı İleri Koçak, Niğde şehit Aileleri dernek başkanı Ömer Demir ve çok sayıda vatandaş katıldı.
 Program Kahraman Şehit Ömer Halisdemir in kabini ziyarette n sonra şehidin baba ocağın ziyaret eden bisikletçiler Aksaray iline hareket ettiler.

Kaynak: Borunsesi.com | İlçemizin Gerçek Sesi
Yorumlar (0)