banner21

Ufuk Projesi Adım Adım İlerliyor

Niğde Belediyesi’nin Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı’yla sürdürdüğü Efendibey kentsel Dönüşüm projesinde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Bu kapsamda İmamhatip Lisesi yıkılarak bulunduğu yer meydana dönüştürülecek ve meydanın alt katı otoparka ayrılacak, otoparkın yanından altgeçitle Niğde Evleri’nden gelen yol bankalar Caddesi’ne bağlanacak.

GÜNDEM 14.08.2017, 17:59 14.08.2017, 18:01
Ufuk Projesi Adım Adım İlerliyor

Niğde Belediyesi’nin Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı’yla sürdürdüğü Efendibey kentsel Dönüşüm projesinde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Bu kapsamda İmamhatip Lisesi yıkılarak bulunduğu yer meydana dönüştürülecek ve  meydanın alt katı otoparka ayrılacak, otoparkın yanından altgeçitle Niğde Evleri’nden gelen yol bankalar Caddesi’ne bağlanacak.

Niğde’nin Ufuk Projesi olan Kentsel Dönüşüm’de bir yandan binalar yükselirken diğer yandan yol, kavşak ve altyapı çalışmaları da yoğun bir tempoyla sürüyor.

MEYDAN, OTOPARK VE ALTGEÇİT

Şehrin çehresini büsbütün değiştirecek projede Niğde Evleri’nden başlayan 40 metrelik yolun İmamhatip Lisesi’nin yıkılmasıyla yapılacak altgeçitle Bankalar Caddesi’ne bağlanacağını söyleyen Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan,’’ Bu sayede hem Niğde Evleri’ne ulaşım kolaylaşarak yürüme mesafesinde gidilebilecek hemde Emniyet Müdürlüğü Kavşağı’ndaki trafik yoğunluğu bertaraf edilmiş olacak. Mevcut İmamhatip Lisesi’ni yıkarak meydan haline getireceğiz, meydanın altına katlı otopark yaparken yan taraftan altgeçitle yolu Bankalar Caddesi’ne bağlayacağız. İnşallah bu hizmetimiz Niğdemize hayırlı olur’’ dedi.

YENİ İMAMHATİP LİSESİ İNŞAATI YÜZDE 80 AŞAMASINDA

Yeni İmamhatip Lisesi’nin son derece modern ve günümüz şartlarına uygun olarak inşa edildiğini vurgulayan Belediye Başkanı Faruk Akdoğan geçici bir süreyle İmamhatip Lisesi’nin Ahmetpınarı Mevkii’nde eğitim vereceğini ve 2017-2018 eğitim öğretim dönemini orada tamamlayacağını belirtti. Akdoğan , ‘’ İmamhatip okulumuzun inşaatı yüzde 80 mertebesine geldi. Kentsel dönüşüm alanı içerisindeki Halil Kitapçı Okulu’nun olduğu yere 32 derslikli İmamhatip Lisesi ve onun yanına 200 kişilik öğrenci pansiyonumuz yapılıyor. Kısmet olursa bu sene sonuna kadar o binanın yapımı tamamlanacak. Son derece modern ve günümüz şartlarına uygun bir İmamhatip Lisesi’ne kavuşmuş olacağız’’ şeklinde konuştu.

 

Kaynak: Borunsesi.com | İlçemizin Gerçek Sesi
Yorumlar (0)