VALİ MUSTAFA KOÇ’TAN DÜNYA GAZETECİLER GÜNÜ MESAJI

Niğde Valisi Mustafa Koç 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü Dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Vali Koç mesajında; “Tarafsız ve özgür bir basının varlığı, güçlü demokrasilerin vazgeçilmez bir unsurudur. Basın meslek ilkelerine uygun, kişi hak ve hürriyetine saygılı, ilkeli ve objektif bir yayıncılık anlayışı ile yapılan gazetecilik Türk toplumu için büyük bir kazanımdır. Basına olan güvenin artması, kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi ve demokrasimizin güçlenmesi bu kazanımlardan bazılarıdır." dedi

GÜNDEM 21.10.2022, 07:43 25.10.2022, 15:38
VALİ MUSTAFA KOÇ’TAN  DÜNYA GAZETECİLER GÜNÜ MESAJI

Niğde Valisi Mustafa Koç 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü Dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Vali Koç mesajında; “Tarafsız ve özgür bir basının varlığı, güçlü demokrasilerin vazgeçilmez bir unsurudur. Basın meslek ilkelerine uygun, kişi hak ve hürriyetine saygılı, ilkeli ve objektif bir yayıncılık anlayışı ile yapılan gazetecilik Türk toplumu için büyük bir kazanımdır. Basına olan güvenin artması, kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi ve demokrasimizin güçlenmesi bu kazanımlardan bazılarıdır.

Kamuoyunu bilgilendirmek adına doğru haber verme, tarafsızlık, objektiflik, özel hayata ve kişilik haklarına saygı gibi değerleri içerisinde bulunduran önemli bir mesleği icra eden gazeteci arkadaşlarımız, vatandaşın en doğal hakkı olan zamanında doğru ve eksiksiz bilgi almalarını sağlayarak milletin vicdanına ses olmaktadırlar.

Bıkmadan usanmadan zor koşullarda büyük bir özveri ile görevlerini yerine getiren tüm basın mensuplarımızın 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü’nü en içten dileklerimle kutlarken, bugüne kadar verdiğimiz basın şehitlerimiz ile vatanımızın bekası, al bayrağımız için şehit düşen kahraman evlatlarımızı bu vesile ile yad ediyor, gazilerimize de hayırlı uzun ömür temenni ediyorum.” İfadelerine yer verdi.

Kaynak: Borunsesi.com | İlçemizin Gerçek Sesi
Yorumlar (0)