banner21

Vali Şimşek’ten Okul Güvenliği Ziyareti

Okul Güvenliği ve Madde Bağımlılığı ile Mücadele Kapsamında Niğde Valisi Yılmaz Şimşek Okul Ziyaretlerine Başladı.

GÜNDEM 03.11.2017, 09:17 03.11.2017, 09:18
Vali Şimşek’ten Okul Güvenliği Ziyareti

Okul Güvenliği ve Madde Bağımlılığı ile Mücadele Kapsamında Niğde Valisi Yılmaz Şimşek Okul Ziyaretlerine Başladı.

Okul Güvenliği ve Madde Bağımlılığı ile Mücadele kapsamında Niğde Valisi Yılmaz Şimşek okul ziyaretlerine başladı. Niğde Atatürk Anadolu Lisesi ve Şehit Efe Osman Apaydın Anadolu Lisesi ile başlayan ziyarette Vali Yılmaz Şimşek´e Niğde Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Yiğit, İl Emniyet Müdürü Salim Cebeloğlu ve İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Yaşar eşlik etti.

Öğretmen ve okul idarecileri ile yaptığı toplantıda konuşan Vali Şimşek, "İçişleri Bakanlığımız ve Milli Eğitim Bakanlığımızın ortaklaşa yürüttüğü okul güvenliği ve madde bağımlılığı ile mücadele kapsamında toplanmış bulunmaktayız. Tüm öğrencilerimiz evlerinden çıktıkları anda bize emanettir. İster okul servisi ile gelsin ister diğer ulaşım araçlarıyla gelsin her şekilde öğrencilerimizin ulaşım güvenliğini azami ölçüde sağlamak durumundayız. Her yönüyle çocuklarımızın can güvenliği ve sağlıklı yetiştirilmelerinin yanında kaliteli ders alması hem milli ve manevi değerler doğrultusunda hem de çağdaş değerler doğrultusunda, pozitif ilimler doğrultusunda yetiştirilmesi bizim sorumluluğumuzda. Okullarımızın büyük bir kısmında güvenlik kameraları mevcut. Bunları daha etkin hale getirerek kent güvenlik yönetim sistemine (Mobese) bağlayarak Emniyet Müdürlüğümüzün de bu kameraları izlemesini sağlayacağız. Aynı zamanda madde bağımlılığı ile mücadele çalışmalarımız da yoğun bir şekilde devam ediyor. Vali Yardımcımızın başkanlığında oluşturduğumuz komisyon okul güvenliği ve madde bağımlılığı ile mücadele konusunda çalışmaları yürütüyor. Ben de fırsat buldukça okul ziyaretlerine katılıyorum. Bu projenin en can alıcı noktası tüm kurumlarımızın ve tüm paydaşlarımızın işbirliği ile çalışması ve destek vermesidir. Madde bağımlılığı sorunu olmayan okullarımızın da olabilir düşüncesi ile tedbir alması gerekmektedir. İşbirliği ile hareket ederek okullarımızın güvenliğini daha da üst düzeye çıkaracağız. Yavrularımıza madde bağımlılığından uzak güvenli bir eğitim ortamı sunma gayreti içerisindeyiz. Ben şimdiden katkılarınız için teşekkür ediyor, çalışmalarınızda başarılar diliyorum." dedi.

Öğretmenlerin bu konudaki görüş ve önerilerini alan Niğde Valisi  Yılmaz Şimşek gerekli gördüğü konularda kurum amirlerine talimatlar verdi. Toplantı öncesinde derslere giren Vali ŞİMŞEK öğrencilerle tanışarak bir süre sohbet etti. 

 

Kaynak: Borunsesi.com | İlçemizin Gerçek Sesi
Yorumlar (0)