Zorunlu Trafik Sigortası Artışı Vatandaşı Çileden Çıkarttı

Niğde Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (NESOB) Başkanı Erdoğan Aykin, zorunlu trafik sigortasındaki artışların vatandaşı ve esnafı büyük sıkıntıya soktuğunu söyledi.

GÜNDEM 18.01.2017, 10:14 18.01.2017, 10:15
Zorunlu Trafik Sigortası Artışı Vatandaşı Çileden Çıkarttı

Niğde Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (NESOB) Başkanı Erdoğan Aykin, zorunlu trafik sigortasındaki artışların vatandaşı ve esnafı büyük sıkıntıya soktuğunu söyledi.

Yeni yılla birlikte zorunlu trafik sigorta fiyatlarına büyük bir artışın yapılması vatandaşları ve esnafları çileden çıkardı. Konuyla ilgili bir açıklama yapan NESOB Başkanı Aykin, “Hükümetimizin acilen trafik sigortasında düzenleme yapmasını, yüksek oranda artan zorunlu trafik sigortası bedellerinin de ödenebilir seviyeye çekilmesini talep ediyoruz. Düzenleme yapılmazsa hem kayıt dışı artar hem de yaşanan kazalarda aracın sigortası olmadığı için olumsuz toplumsal olaylar yaşanabilir” dedi.

Kendilerine çok sayıda tepki ve şikayetin geldiğini dile getiren NESOB Başkanı Erdoğan Aykin, “Zorunlu trafik sigortasına yapılan zam vatandaşlarımıza ve esnaflarımıza büyük bir yük getirmiştir. Esnaflarımız yapılan artış yüzünden aracının trafik sigortasını yaptırmakta zorluk çekmekte ve şikayetlerini dile getirmektedir. Hükümetin konuyla ilgili acil düzenleme yapmasını bekliyoruz” diye konuştu.

Zorunlu trafik sigortası ile kasko sigortasının tek bir poliçede birleştirilebileceği önerisinde bulunan NESOB Başkanı Aykin, “Birleştirilecek bu sigorta fiyat açısından avantajlı hale getirilirse, hem vatandaşımız ve esnafımız kazanır hem de sigorta şirketlerinin prim havuzu büyür. Bu önerimizi yetkililerin dikkate almasını istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Borunsesi.com | İlçemizin Gerçek Sesi
Yorumlar (0)