12.10.2020, 10:46

GÜNEY KAFKASYA NABZI!

Azerbaycan’ın en büyük kentlerinden birisi olan Gence’ye Ermenistan’ın alçakça saldırı düzenlemesi, sivil ve masum Azerbaycan türkü kardeşlerimizi hedef alması insanlık suçu, uluslararası hukukun açıkça ihlal ve inkarıdır. Tarih tekerrürden ibarettir sözü birkez daha vücut bulmuş, Ermenistan devleti şaşırtmamış, bir kez daha zulüm saçan yüzünü göstermiştir. Sadece bu kadar da değil Dağlık Karabağ’daki Fuzuli, Terter ve Ağdam Ermenistan tarafından bombalanmıştır.

Ermeni çeteleri Azerbaycan karşısında sıkıştıkça, mağlubiyeti tattıkça, hain yüzlerinin kapsama alanlarını ve çatışma alanlarını sivillerin yerleşim yerlerine genişletmektedir. Katliamcı Ermeni zihniyeti geçmişte ne yapmışsa bugün de aynısını hunhar şekilde tekrarlamaktadır, esasen Ermeni’ler özelinde fark yok olduğu söylemek doğru değildir. Ermenistan zalimdir, Ermenistan canidir, Ermenistan döktüğü kanda boğulmalıdır. Bulunduğu coğrafyada barışın ve sulhun daimi muhalifi Ermenistan’dır.

Azerbaycan “Dağlık Karabağ Türk’tür, Azerbaycan Türklüğün öz yurdu, vazgeçilmez hakkıdır” gerçeğini tüm dünyaya haykırıyor, bu gerçeğin hakkını kahramanca veriyor. Bu hakkın, hak sahibiyle buluşması can pahasına da olsa göze alıyor. Tamda bu noktada geçtiğimiz günlerde MHP lideri Devlet Bahçeli’nin de altını çizdiği gibi bu gelişmeler karşısında, Nahçivan Özerk Cumhuriyeti’nin Azerbaycan Cumhuriyeti’ne katılması şarttır. Söz konusu birleşme sonucunda tek ses, tek nefes, tek yürek halinde zalime ve düşmana karşı mücadele edilmelidir. Ermenistan’ın itliği ile anıldığı coğrafyada yiğitlik namına bu karar alınmalıdır. Bu hususun üzerinde durulmalıdır. 

Uzağımız yakınımız yoktur, ayrımız gayrımız yoktur, aynı damarda akan kan, aynı tende atan canız, iki devlet tek milletiz. Biriz, beraberiz, hep birlikte büyük Türk milletiyiz.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yayın politikamızdan memnun musunuz?
Yayın politikamızdan memnun musunuz?