banner21

04.03.2021, 09:20

NİĞDE İLE DERDİN NE?

Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında kürsüden; Niğde otoyolu vesilesiyle Aksaray halkının mağdur edildiğini bağırıyor. Yol Niğde’den neden geçmiş! Aksaray halkı CHP’ye oy vermediği için AK Parti’nin bu kararı ile baş başa kalmış. Kendisi iktidar olsa aksi mümkünmüş! Yahu bu nedir? Niğde bu ülkenin bir vilayeti değil midir? Niğde’de partinize oy veren 42,972 kişinin sizin gözünüzde bir karşılığı yok mudur? O otoyol ki Edirne'den başlayıp Şanlıurfa'ya kadar 14 vilayet görmekte iken neden Niğde!

Aksaray ile Niğde arasında karşılıklı birer düşmanmış havası oluşturan üç beş kendini bilmezin başlattığı çekişme görünen o ki birçok kişiyi etkilemiş öyle ki bunların arasında bir parti genel başkanı dahi var üstelik parti genel başkanı kendisine bir de taraf seçmiş. Aksaray’da 23,157 oy alıp aynı seçimde Niğde’de neredeyse iki katı, 42,972 oy alan partinin genel başkanı, otoyol Niğde’den geçti diyerek Aksaray halkının mağdur edildiğini, Aksaray halkının bu mağduriyetini kendisi ile paylaştığını ve bu mağduriyette haksız da olmadığının sağlamasını yapar mahiyette açıklamalarda bulunuyor. Çıkıp haksızlar diyemiyor ya da Niğde bizim güzide bir memleketimiz bizler Niğde ile alakalı bu tarz projeleri hayal dahi edemeyiz ama iktidar yapmış bizde bir gün iktidar olursak ki buna namzediz şunları şunları yapacağız demek yerine çıkıp Aksaray’lılar bu sitemi ediyorlar, bu mağduriyeti yaşıyorlar ama AK Parti’yi seçiyorlar diyor, bizi seç gör bak diyor. Yahu Ne yaptı bu Niğde size, Sn. Kılıçdaroğlu.

İnsanları kutuplaştırmanın, karşı karşıya getirmenin, ayrıştırmanın kime ne faydası vardır bilinmez ama bazı gerçekler ile yaşamak gerek, bazı gerçekleri inkâr etmemek gerek Aksaray yakın zamana kadar güzide memleketimiz Niğde’nin ilçesi olan şirin bir şehirdir, bu izi silinemeyecek ve tarih boyunca yaşayacak bir gerçektir. Olayı doğru ve olduğu gibi yorumlayabilmek bir erdemdir.

Bağrından Ömer Halisdemir’ler yetişmiş kadim bir şehri, mahalle ağzı ile dayanağı olmayan iddialarla yan yana anmanın karşılığının talihsiz bir açıklamadan öte olamayacağını ifade eder, mevzu bahis siyasi parti genel başkanını da mağdur edildiğini ifade ettiği vatandaşlara daha sıkı sarılması tavsiyesi ile Niğde halkının vicdanına bırakıyorum.

Esen kalın.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yayın politikamızdan memnun musunuz?
Yayın politikamızdan memnun musunuz?